9 смертей за один день. В Україні – новий антирекорд

Трагічні випадки стали наслідком кількох пожеж в різних куточка країни. Причини – різні, наслідки – однакові, та все ж виділяють людську недбалість. На Полтавщині, коли температура за вікном знизилася, випадків горіння теж побільшало.

Україна встановила новий антирекорд. 1 день забрав життя 9 людей. Причина – пожежі.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області

- Попередній рекорд був буквально тиждень тому, загинуло 8 людей за один день. Одна із найпопулярніших причин – порушення правил пожежної безпеки під час паління, часто – в ліжку, і часто – в нетверезому стані.

Полтавські рятувальники зазначають, людський фактор – головна причина пожеж. Сюди відносять не тільки паління в квартирі, а й невміле користування електроприладами, звичайну побутову неуважність.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області

- З початку року в Полтавській області виникло майже 2 тисячі пожеж. Тільки починаючи з жовтня, виникла 121 пожежа. 70% – це житловий сектор. Під час пожеж загинуло 11 людей.

Полтавщина не є загальноукраїнським лідером за кількістю пожеж та загиблих під час них. Та на виклики рятувальники виїжджають щодня і в різні точки: від лісів до міських багатоповерхівок.

- Можна і не виїхати ні разу, а бувають виклики по декілька разів на день.

8 років за рятувальним кермом. Саме Олександр відповідальний за цю велетенську червону машину. Говорить, викликають її не завжди – тоді, коли виникає пожежа вище 3 поверху. А далі автомобіль виконує функцію драбини.

Олександр Шаптала, водій ГУ ДСНС у Полтавській області 

- На базі ЗІЛ-131 є висувна драбина, яка дістає до даху 9-поверхового будинку на висоту до 30 метрів.

А це автомобіль першої протипожежної допомоги. В себе він вміщує 2 тонни води. Та це небагато, запевняють рятувальники. Ще є автомобіль з піноутворювачем. Обирають рятувальну машину в залежності від типу пожежі, враховують навіть сезонні зміни.

- Обираємо в залежності від погодних умов. Наприклад, зимою частіше віж'їджає цей автомобіль, бо він надійніший та більш прохідний.

Всього ж в Україні за 10 місяців «червоний півень» забрав більше тисячі життів. Показник постраждалих теж переходить межу в тисячу людей.

Стрічка новин