У Краєзнавчому музеї гортали сторінки історії Полтави

Напередодні Дня української писемності та мови світ побачила книга, у якій – історія колиски рідної мови: від першого згадування про Полтаву до сьогоднішнього дня.

Чимало книг описують історію Полтавщини, і з кожним роком відкривати нові її сторінки стає все важче. Проте напередодні Дня української мови та писемності світ побачила нова історична книга «Гортаючи сторінки історії Полтави». Дату презентації обрали невипадково, адже саме Полтаву вважають колискою української мови. Автори працювали над виданням 2 роки, та інформацію для неї збирали й накопичували впродовж 60 років.

Володимир Халимон, автор книги «Гортаючи сторінки історії Полтави»

- Вийшла у друк книга «Гортаючи сторінки історії Полтавщини». Це третя моя книга про Полтавщину. Перша книга була «Полтаваобленерго. Історія і сьогодення». Я створював при «Полтаваобленерго» музей, і при музеї зібралося багато матеріалів.

У книзі – чимало цікавих подій, що відбувалися на Полтавщині. На сторінках – історія з 980 року і до сьогодні. Автори планували видати її за три місяці, але швидкому написанню книги завадили події в Україні.

Ганна Грибан, співавтор книги «Гортаючи сторінки історії Полтави»

- Коли ми почали працювати, виявилося, що це строки нереальні. Тим більше, робота над книжкою у часі співпала з такими важкими і трагічними сторінками історії нашого краю. Це війна на Сході України, АТО. Звісно, ці події знайшли відображення на сторінках нашої книги.

Тут, наприклад, – про п'ять битв під Полтавою, перша з яких завершилася ще п'ятисотого року до нашої ери. Загалом 450 сторінок з великою кількістю цікавих фактів з фотографіями.

Володимир Халимон, співавтор книги «Гортаючи сторінки історії Полтави»

- 170 видатних особистостей описано. Для того, щоб привернути увагу читача, я попросив директора видавництва, Анну Петрівну, щоб на кожній сторінці була ілюстрація, якась картинка. Так вона, можна так сказати, перестаралась. На кожній сторінці цієї книги по дві, по три, по чотири фотографії.

За словами авторів, книга має науково-популярне спрямування та розрахована на читачів, які цікавляться історією рідного краю. Наклад –  1000 примірників, частину з яких подарували бібліотекам та школам Полтавської області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію