Мільйонні декларації – сумнівні декларації?

Українські активісти, які борються з корупцією, назвали п'ятьох посадовців Полтавської області з підозрілими мільйонами. Серед них – й очільник Полтави. Перевіряли, говорять, за трьома критеріями, зокрема, звертали увагу на багатих родичів. Привертали увагу антикорупціонерів «Люстраційного комітету» навіть ікони, картини та годинники, що їх мають держслужбовці. 

До цього списку потрапили ті посадовці, які, на думку активістів, мають сумнівні декларації. Серед них – полісмени, представники ДФС, там навіть мер міста. 

Олександра Дрік, голова ГО «Громадський люстраційний комітет»

- Ми переглянули декларації посадовців Полтавської області і склали ТОП-5 тих, до кого в нас є найбільші запитання.

Електронні декларації аналізували за трьома критеріями: робота в держорганах впродовж тривалого часу, величезні статки та підозріло багаті родичі. Робили це з однієї причини: орган, що реалізує державну антикорупційну політику, ігнорує мільйони в кишенях держслужбовців.

Олександра Дрік, голова ГО «Громадський люстраційний комітет»

- Національне агентство з питань запобігання корупції не виконує тих завдань, що були покладені на них законодавством та суспільством для того, щоб ці декларації призводили до конкретних результатів. А саме, покарання корупціонерів, виявлених за результатами цієї перевірки.

Олександр Мамай, про нього активісти-антикорупціонери говорять в першу чергу. 

Дмитро Кузін, представник ГО «Громадський люстраційний комітет»

- В його матері заощадження 800 000$ та 3 840 000 гривень. Пенсія його матері – 16 тисяч гривень на рік. В нього також немалі статки, а саме 740 000$ готівкою та 1 180 000 гривень готівкою.

Походження мільйонних статків міський голова з 7-річним стажем, говорять активісти «Люстраційного комітету», їм не пояснив. 

Називають й інших посадовців. Серед них – двоє представників Національної поліції. Це Дмитро Абрикосов, начальник управління захисту економіки, та Руслан Бірюков, заступник начальника поліції Полтавської області.

Дмитро Кузін, представник ГО «Громадський люстраційний комітет»

- Він досить довго працює в органах внутрішніх справ (з 2001 року). Він має багато коштовного майна: ювелірні вироби Cartier, Graff, коштовні статуетки, ікони, картини.

«А от зарплата у Бірюкова – 140 тисяч гривень на рік» – додають активісти. 

В Державній фіскальній службі виявили ще дві сумнівні декларації. Одна належить Сергію Садовому з трьома мільйонами готівки. Друга – Жанні Кузнецовій, яка на держслужбі з 92-ого року.

Лариса Гориславець, представниця ГО «Європейський клуб»

- У керівного складу ДФС станом на 2015 рік середня зарплата не досягала 7 тисяч гривень. Людина працює все життя на державній службі, а потім вона декларує дуже високі статки.

Сумнівні декларації має й верхівка влади. Це й Міністри, і сам пан Президент, зазначають активісти «Люстраційного комітету». Головною метою антикорупціонерів залишається контроль над посадовцями та усунення їх з посад.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію