Недосконале законодавство у сфері реєстрації сприяє рейдерським захопленням

Останнє з них, яке відбулося в Оржицькому районі минулими вихідними, – чергове цьому підтвердження. Чому виникла ситуація зі зміною власника на підприємстві, чи мали юридичну силу документи, надані рейдерами, та як нині вирішується ця проблема – говорили на засіданні президії Полтавської обласної ради.

Кількасот людей в ніч з суботи на неділю силою намагалися захопити агрофірму «Оржицька». Поліція тоді затримала близько 40 осіб. У вівторок рейдерське захоплення стало предметом обговорення депутатів обласної ради. 

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- Хронологія яка? Ми розуміємо, Маріупільський за начеб-то якісь, я не знаю які борги, це все буде встановлювати слідство, напевно, в рамках цього кримінального провадження, які відбулися, ймовірно відбувалися у керівництва «Оржицької» перед фізичною особою, чи то вони виступали поручителями, я не можу цього стверджувати, тому що це все в рамках слідства відбувається. Було Маріупільським судом прийнято рішення про відшкодування цих боргів.

Далі – стає відомо про спробу перереєстрації агропідприємства.

Людмила Овчаренко, депутат Полтавської обласної ради

- 13 жовтня 17 року до управління державного реєстру виконавчого комітету Кременчуцької міської ради були подані документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей щодо сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Оржицька». При розгляді документів державним реєстратором було встановлено, що документи оформлені не відповідним чином, тобто, було здійснено підроблення документів.

Процес перереєстрації суб'єкта господарювання відповідні органи юстиції припинили. Але так звані «нові» власники звернулися до приватного нотаріуса у Дніпропетровській області. З його допомогою вдалося змінити відомості про юридичну особу. З документами, які містили ім'я нового керівника, нову адресу засновника та склад засновників, група осіб прийшла вночі до агрофірми.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- Добропорядний громадянин, отримавши рішення суду на руки, куди звернеться у першу чергу? У виконавчу службу. Виконавча служба по Закону повинна приїхати, описати майно, з'ясувати належність цього майна тому чи іншому підприємству, і далі працювати в рамках виключно чинного законодавства. Тут відбулося миттєве захоплення.

Ситуації з рейдерськими захопленнями, про які сьогодні чути в різних куточках України, кажуть учасники зібрання, виникають через недосконалість законодавства в частині реєстраційних дій.

Андрій Жилін, начальник управління прокуратури Полтавської області

- Вводилися в різні часи різні зміни. Намагаємося йти до того, що у нас європейська держава, і в будь-якій точці нашої держави ми можемо змінити своїх власників, керівників та інше. Вказана особа у місті Дніпрі, прийшли за підробними, ми вважаємо, документами, змінили власників і керівників підприємства, і фактично, якщо взяти юридичну точку зору і відповідні реєстри, то на той момент, коли приїхали рейдери, вони дійсно були власниками цього підприємства.

На засіданні Роман Товстий повідомив: нотаріус із Дніпра у неділю скасувала свої реєстраційні дії, і на сьогоднішній день в єдиному державному реєстрі перелік засновників та власників агрофірми «Оржицька» залишається таким, як був раніше. У свою чергу президія обласної ради підготувала звернення до вищих органів влади щодо недопущення рейдерських захоплень та врегулювання подібних ситуації на законодавчому рівні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію