Інвестори вкладають кошти, діти отримують тепло, держава економить

За такою схемою у Миргородському районі працюють так звані «еско-контракти». Енергосервісні компанії на об'єктах соціальної сфери проводять тепломодернізацію, закупляють обладнання, контролюють його роботу. Тим часом дитсадок, школа чи лікарня економлять на енергоресурсах. 

У XVIII столітті на цьому місці стояв будинок, в якому жив класик грузинської літератури Давид Гурамішвілі. Вже близько 40 років тут розташовується Зубівська школа. У цьому навчальному закладі, як і в сусідній Попівці, довгий час була проблема із опаленням.

Олег Рудченко, начальник відділу освіти Миргородської РДА

- Котельні знаходилися на відстані більше ніж 100 метрів від навчальних закладів, т.з. квартальні величезні котельні з великим котлами, ККД яких 10-15%, постійні затрати, ремонти. Його було необхідно замінювати на сучасне нове.

Коштів у районному бюджеті на закупівлю дороговартісного обладнання не було, тож у відділі освіти знайшли інше вирішення цієї проблеми – укладання енергосервісних контрактів.

Володимир Кріль, директор компанії-інвестора

- Суть енергосервісних контрактів заключається в тому, що на бюджетних об'єктах, таких, як школи, дитячі садки, лікарні заходить компанія-інвестор, яка вкладає власні кошти для того, щоб зробити ці об'єкти більш енергоефективними, щоб максимально зекономити енергоресурси, які витрачає школа або витрачала до самого енергосервісу.

Після укладання свого ЕСКО-контракту школа у Зубівці отримала  теплогенеруюче обладнання нового зразка, яке в автоматизованому режимі забезпечує заклад теплом.

Віталій Гречаний, директор Зубівського НВК

- Школа швидко нагрівається у порівнянні з тією школою, як ми раніше топили. У котлах є мотори, які додатково проводять... Не просто ми видавлюємо завдяки тиску, а завдяки тому, що мотори працюють, відповідно, стає тепліше, швидше обмін відбувається. Можемо більше додавати температуру, скажімо, потрібно нам вище підіймати, ми підіймаємо вище. 

Сучасне обладнання до того ж дозволяє школі економити. За три повних місяця, які котельня відпрацювала в минулому опалювальному сезоні, заклад зекономив близько 60% природного газу. Вигоду від цього має і компанія-інвестор.

Володимир Кріль, директор компанії-інвестора

- Ми вклали кошти, і протягом контракту в порівнянні з базовим рівнем, який був визначений до укладення контракту, ми будемо отримувати з економії. По-перше, ми економимо газ для держави (уже не в таких об'ємах використовується газ), по-друге, певний час ми повертаємо інвестиції, потім певний час отримуємо прибуток від цих об'єктів.

Прибуток отримується за рахунок зекономлених школою коштів. Контракт Зубівський НВК з енергосервісною компанією уклав на 10 років. Після його закінчення школа залишається з усім необхідним обладнанням, а держава має чистих 60% економії в рік на енергоресурсах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію