В Україні набув чинності закон про автономізацію клінік, що узаконив медичну послугу

В Україні набув чинності закон про автономізацію клінік, що узаконив медичну послугу

В Україні набули чинності зміни до законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я, які ввели в правове поле поняття "медичної послуги".

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я, ухвалений Верховною Радою 6 квітня 2017 року, який називають "законом про автономізацію закладів охорони здоров'я", набув чинності 6 листопада.

Відповідно до закону державні та комунальні медичні заклади можуть змінити статус і стати неприбутковими підприємствами. Державні та комунальні клініки отримують можливість самостійно розпоряджатися своїми фінансами, мати управлінську та господарську самостійність, зокрема залучати інвестиційні кошти.

Замовником послуги з медичного обслуговування населення можуть бути держава, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, зокрема пацієнт, тому закон не означає введення платної медицини.

Закон також передбачає, що керівники медичних закладів обиратимуться за результатами конкурсу на кожні три-п'ять років.

Крім того, закон передбачає створення наглядових рад у медичних закладах.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, МОЗ України готує нормативні акти для реалізації законів про медреформу (про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів) і про автономізацію клінік.

Стрічка новин