2017 рік увійде в історію спостережень як один із найтепліших

Кліматична конференція ООН у Бонні
Кліматична конференція ООН у Бонні

На відкритті Кліматичної конференції ООН у Бонні лунали заклики до урядів країн світу дотримуватися своїх зобов'язань зі скорочення обсягів викидів парникових газів.

Як зазначив у виступі на конференції прем'єр-міністр Фіджі Френк Баінімарама, 2016 рік був рекордним і за обсягом викидів парникових газів. "Ми повинні дотримуватися наших зобов'язань і не відступати від них", - наголосив Баінімарама, цитує інформагенція AFP. За його словами, лише виконанням зобов'язань знизити обсяги викидів парникових газів можна обмежити глобальне потепління на 1,5 градуса Цельсія. Баінімарама вказав на велику кількість лісових пожеж і повеней, а також танення льодовиків як наслідки глобального потепління.

Тим часом Німеччина заявила про виділення країнам, що розвиваються, додатково 100 мільйонів євро для боротьби з наслідками глобального потепління. Ці кошти підуть в адаптаційні фонди для допомоги бідним країнам підлаштуватися під глобальні зміни клімату. "Ми посилаємо таким чином чіткий сигнал: Німеччина солідарна з людьми і країнами, які особливо постраждали від зміни клімату", - заявила німецька міністерка з питань довкілля Барбара Гендрікс (Barbara Hendricks). До цього часу Німеччина надала 240 мільйонів євро зазначеним фондам.

За принципом ротації цього року Конференція ООН з проблем глобальних змін клімату мала відбутися на островах Фіджі. Однак невеликий архіпелаг виявився технічно неспроможним прийняти на своїй території 25 тисяч гостей. У зв'язку з цим конференцію вирішили перенести до Бонна, де розташована штаб-квартира Секретаріату Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату. Відкриття конференції у Бонні супроводжувалося традиційною для Фіджі церемонією прийому гостей.

Стрічка новин