Суд, що може тривати вічно

У Полтаві продовжують розглядати справу Геннадія Кернеса. Зараз учасники процесу знаходяться на стадії дослідження доказів. Із 11 томів доказової бази вони не вивчили жодного. Це – результати за три з половиною місяці. Однак, на клопотання та заяви часу щоразу вистачає. Особливо, у адвокатів Кернеса.

Початок засідання. За традицією, починають адвокати Кернеса з клопотань та заяв.

- Перша заява щодо застосування неналежної правової процедури до Кернеса Геннадія Адольфовича.

«Старі пісні про головне» продовжуються. Говорять про порушення презумпції невинуватості щодо пана Кернеса. Нагадують, 3 роки тому Харківському міському голові повідомлення про підозру не вручили, відповідного статусу він не набув. Кажуть, тоді була застосована неналежна правова процедура.

Лідія Ізовітова, адвокат Кернеса

- Повідомленя про підозру складено 1 березня 2014 року. В той же день це повідомлення не вручено. Ця процесуальна дія не здійснена. Але строк для здійснення цієї дії визначений законом. Його не можна здійснювати в інший день, лише до 24:00 – цього ж дня.

5 документів від адвокатів Кернеса: від заяв до клопотань. В них – про порушення прав та свобод їхнього підзахисного та недостовірність доказів обвинувачення. Прокуратура не погоджується.

Олександр Ганілов, прокурор

- Я вважаю, зараз приймати будь-яке рішення зарано. Звісно, суд має оцінити та дослідити ці доводи, які виклали в цьому клопотанні, але під час перебування в нарадчій кімнаті.

Клопотанням на клопотання. Саме так відповідає прокурор. Просить дослідити протоколи допиту свідків та викликати їх на додатковий допит.

Олександр Ганілов, прокурор

- Маючи суперечливі свідчення свідків з одних обставин, які він давав під час досудового розслідування та під час судового розгляду, ми маємо розбіжності. Ми не зможемо встановити, яка була дійсно картина тих подій. Ми не зможемо це зробити, поки повторно не допитаємо осіб.

Тільки розгляд заяв і клопотань зайняв 3 години. Справа в котрий раз не зрушила з місця.

Нагадаємо, Геннадія Кернеса та його двох охоронців обвинувачують у побитті та викраденні активістів харківського Євромайдану.

За 2 роки слухань допитали майже 70 свідків обвинувачення. Кілька місяців тому учасники процесу перейшли до дослідження доказів. Їх – 11 томів. Це приблизно 3 тисячі аркушів. Поки що не вивчили жодного тому.

Стрічка новин