На полях Полтавщини презентують техніку Харківського тракторного заводу

На полях Полтавщини презентують техніку Харківського тракторного заводу

Аграрії Полтавщини, спільно з керівниками ОДА, відвідали Харківський тракторний завод. Під час візиту очільники с/г підприємств змогли особисто висловити побажання щодо тактико-технічних характеристик тракторів та домовитися про їх практичні випробування.

Для гостей з Полтавщини провели оглядову екскурсію цехами Харківського тракторного заводу та продемонстрували гараж, де перебувають моделі, котрі щойно зійшли з конвеєра. Керівники с/г підприємств мали нагоду особисто поспілкуватися з представниками заводу та озвучити свої побажання щодо удосконалення тракторної техніки.

«Ми запропонували використовувати більш економічні двигуни, хоч навіть і меншої потужності. Сподіваємося, конструктори заводу втілять пропозицію в життя. Бо поки трактори ПАТ «ХТЗ» виграють у закордонних аналогів тільки за ціною,» – розповідає аграрій Микола Левінець.

Втім, чимало з агровиробників не приховують: дуже хотіли б купувати вітчизняну техніку.

«Я бачу старання керівництва ХТЗ відродити колишні потужності, Ми хочемо, щоб на заводі дослухалися до наших побажань, адже й самі прагнемо обробляти землю завдяки своїй, а не закордонній техніці,» – додає Олександра Левінець.

Екскурсію на виробництво влаштували свідомо, говорять представники Полтавської ОДА. Аби місцеві аграрії могли, так би мовити, «провести розвідку боєм».

«Ми робимо такі екскурсії, щоб люди визначалися з придбанням техніки не в кабінеті, по фото, а в цехах, де ці трактори збираються гвинтик за гвинтиком,» – підкреслив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Крім того, наголошують посадовці, Уряд запровадив профільну програму підтримки, завдяки якій при придбанні вітчизняної с/г техніки аграрії можуть отримати до 20% компенсації її вартості.

«Враховуючи, що діє така програма, нашим аграріям, на мою думку, варто звернути увагу саме на вітчизняну техніку та підтримати власного виробника,» – переконує перший заступник керівника області Андрій Пісоцький.

Під час екскурсії цехами, а потім і в залі для нарад, між керівництвом і конструкторами ХТЗ та гостями з Полтавської області точилися активні дискусії. Вони стосувалися удосконалення того чи іншого вузла, щоб техніка була і комфортною, і продуктивною, передає Полтавська ОДА.

«Ми знаємо як переваги, так і недоліки нашої техніки. Проте, поспілкуватися з тими, хто безпосередньо використовуватиме трактори заводу в роботі, для мене вкрай цінно. Та й де ще ми б могли зібрати аграріїв у такій кількості?» – говорить генеральний директор ПАТ «ХТЗ» Андрій Коваль.

Після візиту сторони домовилися: наступного року для продукції ХТЗ влаштують тест-драйв на ланах Полтавщини.

«Навесні провідні моделі підприємства привеземо на своєрідне автошоу на поля області. При чому, туди запросимо не лише керівників заводу чи аграрних підприємств, але й механізаторів та трактористів, котрі зможуть власноруч випробувати харківську техніку,» - наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. 

Стрічка новин