У Художньому салоні відкрилася виставка фотографій

21 фотограф тут представив свої роботи. Всіх їх об'єднує дзеркало душі – саме так творці називають портрети.

«Портрет як зеркало душі» – таку назву має виставка полтавських фотохудожників, що проходить у Художньому салоні. Авторами експозиції виступили члени Спілки фотохудожників України та 5 кандидатів в члени. За словами організаторів виставки, її можна вважати міжнародною, адже однин з авторів робіт – фотограф з Шотландії.

Сергій Назаркін, організатор виставки

- Надихнуло мене старше покоління. Я пам'ятаю, коли була побутова фотографія, вона раз на рік робила звітні виставки у Краєзнавчому музеї. І там була портретна, оскільки це побутова фотографія, там була портретна фотографія, жанрова фотографія, сімейна. І це мене надихнуло.

Організатори кажуть: це вже не перша виставка фотографій, створена у такому складі. Цього року раніше пройшла фотовиставка «Мелодія українського пейзажу». Проте, говорять художники, портрет передає справжні емоції як художника, так і моделі. Саме з цих причин портрет залишається улюбленим жанром фотохудожників.

Артур Ароян, учасник виставки

- З улюбленого стилю я б назвав багатогранність. Коли є багато людей в інтер'єрі або ландшафті, і вони знаходяться на значній відстані одне від одного, це мій улюблений жанр. Портрет – це, можна сказати, деталізація цього жанру, тобто, конкретні фрагменти.

Портрет – це можливість не лише зобразити зовнішність людини, але й чітко передати її стан душі, настрій та характер.

Володимир Білий, учасник виставки

- Портрет – для мене це спілкування з людиною. Тобто, якщо ти не можеш з людиною говорити, то ти не зможеш її зняти. Якщо людина мовчить, то можна зняти лише репортажний. І якщо ти людину не зможеш зрозуміти, хоча б на секунду, то портрет не вийде.

Основним досягненням Спілка фотохудожників називає вихід свого каталогу. У ньому зібрані роботи, представлені на виставці, а також коротка інформація про кожного з художників. 

Стрічка новин