Понад 40 млн гривень пройшло через міжнародний конвертцентр, що діяв на Полтавщині

Його діяльність викрили співробітники Служби безпеки України. За допомогою цього центру підприємці через безтоварні операції з фіктивними фірмами переводили кошти в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування.

Співробітники Управління СБУ в Полтавській області спільно з прокуратурою та оперативним управлінням фіскальної служби припинили у Полтаві діяльність міжрегіонального конвертаційного центру. Останній за час своєї діяльності встиг перевести в готівку понад сорок мільйонів гривень. 

Олексій Скрильник, помічник начальника УСБУ України у Полтавській обл.

- Правоохоронці встановили, що конвертаційний центр обслуговував понад тридцять комерційних структур на територіях Полтавської, Чернігівської та Київської областей. Підприємці, які займалися оптово-роздрібною торгівлею будівельних матеріалів та продукцією широкого вжитку, через безтоварні операції з фіктивними фірмами переводили кошти в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування.

Оперативники СБУ затримали організатора протиправної діяльності в обласному центрі під час передачі незаконно «відмитих» грошей одному з клієнтів. Під час обшуку в автомобілі ділка правоохоронці виявили понад чотириста тисяч гривень. Тривають обшуки в офісах конвертаційного центру, місцях проживання організаторів оборудки та підставних директорів. Відкрито кримінальне провадження. Тривають слідчо-оперативні дії.

Стрічка новин