Під Полтавою тренується стрілецький батальйон

Ще у вівторок на базі навчального центру зв'язку, що у селищі Вакуленці, зібрали 160 осіб з різних районів Полтавщини. 13-ий окремий батальйон територіальної оборони створений ще у 2014 році, і в разі оголошення військового стану ці чоловіки мають першими стати до оборони важливих об'єктів у своїх районах.

Ігор з Горішніх Плавнів два роки відслужив прикордонником ще у Радянському Союзі. Згодом брав участь у бойових діях у Придністров'ї. У 2015 пішов в АТО. Каже: довго пригадувати навичики не довелось.

Ігор Підуст, військовозобов'язаний

- У мене були хороші наставники – старшини й офіцери, які мені казали, що треба робити. І в даний момент я у Вакуленцях. Минулого разу я теж тут був, і були інструктори теж з «Каскаду». Я їх зараз теж зустрів.

Зараз Ігор знов удосконалює свій досвід – на базі навчального центру зв'язку разом зі 160 добровольцями з різних районів Полтавської області. З вівторка тут почались навчальні збори 13 окремого стрілецького батальйону. Буквально сьогодні його бійці отримали нового командира – підполковника запасу із 20-річним досвідом служби у Збройних Силах України. 

Олег Недомовний, новопризначений командир батальйону

- Провести, скажімо так, бойове злагодження, відпрацювати вогневу підготовку стрілецькою зброєю та інші організаційні питання. Для того, щоб батальйон в будь-який час міг у визначений термін у визначених місцях зібратись і виконувати завдання за призначенням.

Минулоріч вже навчали бійців 13 батальйону територіальної оборони за досвідом Херсонської області.  

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавської області

- Залучається особовий склад у свій вільний час на безоплатній основі. Забезпечення – Міністерства оборони України та приказарменної бази, як тут – у 179 навчальному центрі. Зброя, боєприпаси. Керівники – майже всі досвідчені учасники АТО, інструктори, які діляться передовим досвідом.

Вік чоловіків – від 27 до 60. Це ті, хто знаходиться на військовому обліку. Але декого, зізнаються у військкоматі, довелося замінити.

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавської області

- Медичні огляди показали, що 10% особового складу, який був приписаний до 13 батальйону, за станом здоров'я не зміг взяти участь. Тому провели заміну: основний особовий склад замінили запасними людьми, які теж приписані.

Після теоретичних занять пройдуть практичні із складанням заліків. До цього, кажуть військові, чоловіків навчали у районах під час єдиних стрілецьких днів. Завдання 13 батальйону – територіальна оборона своїх районів на випадок введення військового стану.

Стрічка новин