Полтавська лікарня стала переможцем у Всеукраїнському конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

Цьогоріч його вперше провели в Україні. Експерти оцінювали різні заклади та установи за показниками їх роботи у попередньому році. Від Полтавщини переможцями стали двоє у різних номінаціях. Серед них – і обласна клінічна лікарня. Ми вирішили подивитись, що цікавого в охороні праці пропонує своїм співробітникам медичний заклад.

Це стерилізаційне обладння в бактеріологічній лабораторії обласної лікарні. Медики тут роблять специфічні аналізи для пацієнтів. Далі всі підручні матеріали проходять серйозну обробку. Але такі прилади – ще міні-варіант. Найбільший у полтавському закладі знаходиться ось тут. Окреме приміщення на території клінічної лікарні навіть має назву відділення – центральне стерилізаційне. У ньому – цілий ряд серйозних апаратів, в яких і обробляють, зокрема, інструментарій для операцій. Тут мінімальний доступ людей до обладнання і абсолютно закритий доступ до автоклавної усіх, крім працівників стерилізаційної. І не лише через санітарні вимоги. Така апаратура – у переліку підвищеної небезпеки. На неї видають спеціальні дозволи для закладу. І працюють тут окремі медики.

Лариса Синенко, інженер з охорони праці ПОКЛ

- Всього в лікарні експлуатується 22 одиниці стаціонарних обладнання підвищеної небезпеки. Це стосується ліфтів, парових стерилізаторів і барокамери. Також у нас експлуатуються кисневі балони. Працівники для допуску до цієї роботи проходять первинне навчання в навчальному закладі. А потім щорічно ми перевіряєм їх знання з відміткою про це в посвідченні.

Навесні цього року в обласній лікарні вирішили долучитись до Всеукраїнського конкурсу-огляду на присвоєння звання «Кращого підприємства з охорони праці». Його щойно започаткували. Полтавці надали всі необхідні матеріали за підсумками минулого року і не тільки.

Лариса Синенко, інженер з охорони праці ПОКЛ

- У нас протягом багатьох років уже немає виробничого травматизму. І форму про умови праці, де можна було побачити, настільки у нас в закладі є категорії працівників, які працюють і в шкідливих умовах, і в небезпечних. І які пільги та компенсації їм виплачуються.

Далі заклад перевіряли фахівці на відповідність ще багатьом критеріям. У підсумку – обласна клінічна лікарня здобула перемогу в номінації «охорона здоров'я». Від Полтавщини у конкурсі відзначили лише дві організації. Інша – кременчуцький завод машин. 

Наразі в обласній клінічній лікарні працює понад 1700 людей. Заклад вже вп'яте отримав сертифікат з присвоєнням вищої категорії.

Стрічка новин