Плюс 300 тисяч гривень на сортуванні сміття щороку

Такі показники в середньому отримують у Миргороді від роздільного збору вторинної сировини: пластику, скла та паперу. Коштами, отриманими за рахунок сортування, місто сплачує екологічний податок.

Пластик у бак – з жовтою наліпкою, папір і картон – із синьою. Марина Назаренко вже кілька років має вдома чотири пакети для сміття.

Марина Назаренко, мешканка Миргорода

- По пакетах мені зручно. По пакетах отаких я сортую туди – пластик, туди – папір, туди – скло.

У Миргороді, де мешкає пані Марина, більше 10 років діє система роздільного збору сміття. Все починалося, як невеликий експеримент, який місту запропонувала провести німецька фірма.

Олександр Онищенко, начальник КП «Спецкомунтранс» (м.Миргород)

- Поставляють нам контейнери. Ми ними користуємося. Якщо протягом 6 місяців місто Миргород не перейде до роздільного збору, забирають вони котейнери. Ми за це нічого не сплачуємо, і на цьому проект закінчується.

Минуло 6 місяців, а проект продовжився. Нині по місту розташовані 32 контейнерних майданчики. На них розміщені 144 контейнери для збору твердих побутових відходів та 96 – для вторинної сировини.

Миргородом курсують сміттєвози, які спорожнюють баки та привозять їхній вміст на дільницю сортування вторинної сировини.

Олександр Безуглий, майстер санітарної очистки

- Окремо по компонентах привозиться ПЕТ-пляшка, папір і скло. Зараз ви бачите, привезли ПЕТ-пляшку. Її сортують по 5 видах: на безкольорову, синю, зелену, коричневу та з-під олії.

Потім різнокольорові пляшки потрапляють під юрисдикцію пана Валерія. Вже близько 9 років він працює із пресом.

Валерій Береговий, працює на дільниці сортування вторсировини

- Дівчата перебирають, я затягую сюди. Готую прес, завожу ось ці мотузки і отак засипаю.

За один день пан Валерій готує до переробки 4-5 таких тюків. Потім їх відправляють на спеціальні підприємства, де пластик подрібнюють на гранули та виробляють іншу продукцію. На сортуванні сміття Миргород щороку заробляє кількасот тисяч гривень.

Олександр Онищенко, начальник КП «Спецкомунтранс» (м.Миргород)

- Десь тисяч 300 вийшло. Все пішло на сплату екологічного податку. Так у нас виходить, що ми здаємося і сплачуємо податки.

Практика сортування відходів в Україні – не нова, проте, й не надто поширена, кажуть експерти. Хоча в нашій країні для цього є все: і обладнання для переробки, і необхідна техніка.

Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Технологічно в Україні навіть виробляють багато з того обладнання, що може бути використано для сортування. Контейнери також виробляють в Україні, сміттєвози. Найбільша проблема, мені здається, адміністративна в першу чергу, і плюс ще є в багатьох місцях, не буду казати конкретно, корупційна складова, яка гальмує це.

А от з 1 січня наступного року сортувати сміття повинні будуть усі українці. Цей обов'язок за кожним громадянином нашої країни закріпили на законодавчому рівні.

Стрічка новин