«Полтавагаз» нагадує полтавцям, що ігнорувати перевірку димоходів та витяжок не варто

«Полтавагаз» нагадує полтавцям, що ігнорувати перевірку димоходів та витяжок не варто

Справність димоходів та витяжних каналів при роботі газового обладнання – фактор, який споживачі часто ігнорують – говорять в ПАТ «Полтавагаз». Проте нехтування правилами безпеки в цьому випадку може призвести навіть до смертельного отруєння чадним газом.

Фахівці товариства розповіли, як перевіряти вентиляційні системи при користуванні газовими приладами та хто має право це робити.

По-перше, перевірки можуть проводити тільки спеціалізовані організації, які мають  відповідний дозвіл на виконання цих робіт.

«Дозвіл на виконання подібних робіт видає Державна служба України з питань праці. Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків оформлюється актом, в якому вказується, чи відповідають показники Державним будівельним нормам. Перевіряючий має надати один примірник відповідного акту замовнику (споживачу), другий – газорозподільному підприємству,» – розповів заступник голови правління, керівник виробничих служб Полтави та Полтавського району ПАТ «Полтавагаз» Олександр Качала.

 Зазначається, що «Полтавагаз» до переліку таких організацій не входить і не проводить комплексних робіт по перевірці та прочищенню димових та вентиляційних систем. Тим паче, підприємство не видає відповідних дозволів іншим фірмам, як думають деякі споживачі. Що входить до повноважень наших фахівців, говорить пан Качала, так це виключно здійснення перевірки на наявність тяги при проведенні планово-технічного обслуговування газового обладнання.

По-друге, жодних грошей з абонентів газовики за таку перевірку не беруть.

Перевіряти димоходи варто не рідше одного разу на рік. Більше того, перевірку димоходів та витяжних систем необхідно виконувати регулярно, передає прес-служба «Полтавагазу».

«Періодичній перевірці і прочищенню не рідше разу на рік підлягають димоходи опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно. Бажано робити це перед початком опалювального сезону. Прилади, які працюють цілий рік, бажано обстежувати двічі на рік (навесні та восени),» – наголосив керівник виробничих служб.

Правилами безпеки систем газопостачання передбачено, що безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар). Якщо це ЖЕО, то ця послуга зазвичай включена до переліку тих, за які споживач сплачує.

По-третє, про проведення робіт власників помешкань мають попередити заздалегідь, або ж споживачі викликають фахівців самостійно. Так само споживачі мають право звертатися до управлінь Держпраці у разі надання тою чи іншою організацією неякісних послуг з повірки димовентиляційних каналів.

Стрічка новин