Наступного року у третій міській лікарні з'явиться денний травмпункт

Відтоді, як медичний заклад перейшов у комунальну власність міста, у ньому розпочалися перетворення. Встановили металопластикові вікна, закупили дороговартісне обладнання, необхідне для діагностики пацієнтів. Як лікарні вдалося освоїти бюджетні кошти, під час робочої поїздки перевірив міський голова Олександр Мамай.

4 відділення, 170 ліжок стаціонару та поліклініка із майже 800 відвідувачами на день – такі показники роботи третьої міської клінічної лікарні. Торік її передали у комунальну власність територіальної громади Полтави. 

Анатолій Рудич, головний лікар Полтавської МКЛ №3

- Після того, як перейшла лікарня у комунальну власність, почалися дуже активні роботи по відновленню стану лікарні. Більше 20 років, а точніше з 83-го року, в лікарні не проводилися ніякі роботи будівельні.

Нині ж ситуація із ремонтними роботами у медичному закладі зрушила з місця. Перші результати демонструють міському голові. Олександр Мамай оглядає кабінети лікарів-спеціалістів, палати інтенсивної терапії. Говорить: наразі з міського бюджету вже виділені кошти на проведення ремонтів та закупівлю нового обладнання для третьої лікарні.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Лікарня переповнена, і на сьогоднішній день пацієнти повинні знаходитися у більш-менш комфортних умовах. Хотілося б зробити все за один рік, але прекрасно розуміємо, що за один рік ми не встигнемо. Тому на 1,5 млн замінили вікон, на 3 млн купили обладнання вкрай необхідне.

Обладнання ендоскопічне, кардіологічне, апарати штучної вентиляції легенів для реанімаційних хворих. Ось це, наприклад, відеоендоскопічна система, яка дозволяє проводити дослідження шлунково-кишково тракту за сучасними технологіями. Зображення внутрішніх органів виводиться на спеціальний монітор. Це, кажуть фахівці, допомагає більш точно діагностувати наявні патології.

Дмитро Іващенко, лікар-хірург

- Цей апарат має можливість запису як фотографій, так і відео в пам'ять, потім цей запис можна записувати на електронні носії. При потребі – передавати хворому, при потребі – передавати в архів чи в інші бази даних, а також можливо передавати його за кордон, якщо ситуація передбачає і необхідна консультація міжнародного спеціаліста чи професора.

Загалом у місті мають великі плани щодо колишньої залізничної лікарні. Зокрема: реконструювати існуючі приміщення приймального відділення стаціонару, частину приміщень першого поверху поліклінічного відділення під денний травмпункт, провести повну заміну покриття даху, утеплити зовнішні стіни будівлі. На ці цілі наступного року виділять 15 млн гривень.

Стрічка новин