На Полтавщині підприємці заборгували 96 млн гривень ЄСВ

З них майже 39 млн не сплатили державі фізичні особи-підприємці. Погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску в обласному управлінні ДФС називають своїм першочерговим завданням та нагадують підприємцям про фінансові санкції.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління ДФС у Полтавській області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури.

Дмитро Коротюк, в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Полтавській області

- На сьогоднішній день єдиний соціальний внесок по Полтавській області за найманих працівників – близько 10 тисяч фізичних та 11 тисяч юридичних осіб. Так по єдиному соціальному внеску за період січень-серпень 2017 року страхувальниками області сплачується до бюджету 3 млрд 231 тисяча гривень.

Ця сума на 47% більша від показників за аналогічний період минулого року. У той же час на Полтавщині фахівці служби фіксують заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Загалом вона складає 96 млн гривень, з яких майже 39 млн – борг фізичних осіб-підприємців.  

Дмитро Коротюк, в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Полтавській області

- Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам'ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця. Також у відповідності до статті 6 Закону України про порядок виїзду з України і в'їзд в Україну громадян України, до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств-боржників вживаються заходи щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон.

Відповідно до чинного законодавства, єдиний соціальний внесок підлягає сплаті, незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім виплати заробітної плати. В іншому випадку, згідно із законодавством, за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції. Йому надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. В разі непогашення узгодженого боргу з єдиного внеску податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Стрічка новин