У Полтаві розглянули актуальні проблеми місцевого самоврядування в містах обласного значення

Участь в обговоренні взяли науковці, аспіранти та представники органів влади, які є спеціалістами з питань децентралізації

Учасники конференції «Децентралізація влади в Україні» – посадові особи, студенти, науковці. Валерія Будаква – студентка аграрної академії – цього дня із доповіддю про адміністративно-територіальний устрій в Україні.

Валерія Будаква, учасниця конференції

- Адміністративно-територіальний устрій нашої країни не ідеальний, тому що існує багато місцевих рівнів, які зайві, можна сказати. І це заважає країні розвиватися.

У реформі децентралізації Полтавщина – в передових областях. Наразі в області вже створено 43 громади. 

Ірина Балибіна, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області

- Я сьогодні констатую з радістю, що це вдається Полтавщині. Чому? Тому що Полтава сьогодні, Полтавщина, Полтавська область займає провідні позиції в реалізації цієї реформи. Це підтверджують і рейтинги фінансової спроможності нашої громади.

Для новоутворених територіальних громад створені всі умови для їх подальшого розвитку. Сільські та селищні голови проходять спеціальне навчання, під час якого отримують відповіді на запитання, які непокоять найбільше. 

Ірина Балибіна, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області

- Центр сьогодні займається тим, що інформаційно супроводжує громади, методично супроводжує, організовує навчальні тури, ділиться досвідом, допомагає громадам отримати досвід позитивний в інших областях.

Рівень міського самоврядування постійно підвищується, говорять фахівці. А реформа децентралізації спрямована на те, щоб використати всі потужні потенціали міських громад для розвитку сільських. 

Олександр Іваніна, голова наглядової ради Полтавського обласного БФ «Фонд розвитку громади «Ініціатива»

- І якщо ми з самого початку у цій реформі будемо відходити від основних її принципів, а я їх нагадаю: це об’єднання навколо міст обласного значення, пізніше – навколо міст районного значення, і в подальшому – навколо сільських центрів економічного зростання, то ми можемо передбачати, що і в подальшому цей процес може відставати.

Для ефективного розвитку громад важливим є їх фінансова спроможність та залежність від держбюджету.

Ігор Коліушко, голова правління ГО «Центр політико-правових реформ»

- Концепція спрямована на те, що по всій території України мають бути громади: чи міські, чи сільські, але всі вони мають бути спроможними виконувати той обсяг повноважень, який передбачений концепцією.

Ігор Коліушко говорить: потреби громад повинні вирішуватися силами місцевої влади, на місці. 

Під час конференції обговорили питання, що стосуються децентралізації влади, а саме – економічна ефективність об'єднаних громад, результати їх діяльності, розвиток правової спроможності та сучасні тенденції урбанізації.

Стрічка новин