В першій міській лікарні пацієнтів із мозковим інсультом лікуватимуть у новому відділенні

У закладі триває реконструкція та капітальний ремонт приміщення, де вже наступного року медичну допомогу надаватимуть хворим із гострою цереброваскулярною патологією. Місту створення такого відділення обійшлося у понад 6 млн гривень.

За рік у неврологічному відділенні першої лікарні медичну допомогу отримують понад 2 тисячі осіб. З них – майже 700 хворих доставляється з мозковим інсультом.

Ганна Селькіна, головний лікар Полтавської МКЛ №1

- Наразі перша міська клінічна лікарня є закладом, який ургентує в цілодобовому режимі саме по неврологічній службі. На превеликий жаль, ми за останні роки маємо тенденцію щодо стрімкого зростання хворих на гостру судинну патологію.

Зважаючи на це, у Полтаві вирішили створити окреме відділення, де пацієнти з подібними діагнозами могли проходити спеціалізовану діагностику та сучасне лікування. На четвертому поверсі лікарні знайшли необхідне місце площею понад 500 кв.м. Наразі тут триває капітальний ремонт. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Зараз, на щастя, можемо сказати так, що ця ініціатива підтримана, завдяки децентралізації міська рада має кошти. І зараз в міському бюджеті 6,2 млн грошей виділено саме на побудову, реконструкцію і відкриття нового сучасного відділення.

Розпочали реконструкцію відділення у серпні цього року. На сьогодні будівельники вже замінили усі комунікації, системи тепло- та водопостачання. Нині працюють над облаштуванням стін.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Мало зробити комфортні умови. Наступним кроком має бути найсучасніше обладнання. На наступний рік, приймаючи бюджет, я обов'язково, і наша фракція вийде з ініціативою збільшити фінансування саме на це відділення, на цю лікарню для того, щоб дійсно на європейському рівні надавати людям допомогу.

Капітальні роботи у цьому відділенні планують завершити до кінця грудня. Після ремонту у ньому одночасно зможуть перебувати 30 пацієнтів.

Стрічка новин