Підприємствам Полтавщини з обласного бюджету виплатять відшкодування за витрати виробництва

Підприємствам Полтавщини з обласного бюджету виплатять відшкодування за витрати виробництва

На засіданні обласної комісії з визначення сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств розглядали заявки, за якими надаватимуться кошти з обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Минулого року на спецрахунок комісії виділили 1 млн 50 тис. грн, а використати вдалося близько 780 тис. грн.

Станом на 21 жовтня 2017 року надійшло 516 тис. грн, тож, разом із залишковими коштами на сьогодні комісія має 790 тис. грн до використання.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов говорить, що до комісії надійшло 8 заявок, а 6 із них передбачають відшкодування за проведення культуро-технічних робіт.

«Заявок подано на загальну суму 797 тис. грн. Перелік робіт, за який фонд може надати відшкодування, передбачає багато напрямків робіт. У тому числі розкорчування, покращення родючості землі і так далі. Ми оголосили конкурс в ЗМІ. І отримавши заявки від підприємств вирішили не чекати, адже рік закінчується, і винести на сесію це питання. Наше рішення розглядатимуть ще на двох депутатських комісіях і затверджуватимуть на сесії обласної ради.» - наголосив посадовець. 

Із усіх заявок 7 – це об’єкти господарювання, але не всі вони виконали заявлені роботи. Оскільки комісія відшкодовує лише виконані роботи, тож внесли пропозицію – розглядати ті суб’єкти господарювання, які вже виконали хоча б частину робіт і можуть підтвердити це документами, передає Полтавська ОДА

«Ми відшкодовуємо витрати по вже виконаним роботам, а не надаємо аванс або дотації. Ця позиція буде і по іншим напрямках області. Обласний бюджет завжди відшкодує роботи, але ініціатива має йти зі сторони підприємців,» - розповів заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Якщо депутати на сесії облради затвердять цей перелік, то підприємствам нададуть усі документи по яким проводитиметься відповідна компенсація.

«Агрофірма імені Довженка» подала заявку на розкорчування саду площею 19 га, але ще не приступили до виконання робіт. Фермерське господарство «Едем» Миргородського району подало заявку на викорчування старого саду у розмірі майже 17 га і практично роботи виконані.

Фермерське господарство «Терра Хортус» Миргородського району заявили виконаних робіт на 70 га і витратили на роботи майже 1,7 млн грн, але виконали лише на 70 тис. грн. Також вони заявляли ще на 28 га, але вони не почали виконувати роботи, тому цю заявку не розглядали.

ТОВ «Сади Гадяччини» Гадяцького району майже розкорчували 30 га саду, виконали роботи на суму 219 тис. грн. Фермерське господарство «Гадяцькі ягоди» викорчували старий сад площею  в 10,5 га на суму 249 тис. грн. «Агро-Сенс» Решетилівського району подали  заявка на 83 га на покращення малопродуктивних кормових угідь на суму 925 тис. грн, але роботи не виконані.

«Ми відшкодовуємо витрати тих підприємств, які працюють та намагаються розвиватися. Відтворюють насадження та родючість земель. Тому ми боремся за них і допомагаємо їм фінансово. Ми даємо можливість розвивати галузь,» - повідомив Роман Товстий.

Члени комісії одноголосно прийняли рішення щодо заявок та винесли їх на розгляд постійної аграрно-екологічної комісії, після якої заявки передадуть на розгляд під час сесії обласної ради.

Стрічка новин