Полтава – на порозі зими

Карпати вже засипало снігом, Україною пройшов штормовий вітер, навіть полтавці вже побачили перший сніг. Традиційно листопад вважають найхолоднішим, чи буде він таким цього року – дізнавалися наші журналісти.

Перші місяці осені здивували полтавців порівняно теплою та сонячною погодою. Протягом вересня та жовтня золота казка дала можливість жителям міста вдоволь погуляти та насолодитися осінніми пейзажами. Про прихід зими українцям нагадало різке зниження температури, штормовий вітер та дощі із мокрим снігом. Причиною такого похолодання став циклон, що прийшов до нас з Європи.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

- Сила вітру у нас була значно меншою, аніж у західних країнах, та становила 15-20 метрів за секунду. Ну і у тиловій частині цього циклону, звичайно, пішов заток холодного повітря. Температура повітря вже 31 жовтня знизилась до 1-3 градусів тепла.

Також, за словами Олени Панченко, жовтень приємно вразив цього року аграріїв. Адже це перший місяць у році, у якому кількість опадів була більша за кліматичну норму. Щодо листопада, синоптики прогнозують, що перша половина має бути теплою. А вже у другій температура буде знижуватись.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

- Другого-третього листопада ми очікуємо по всій території області хмарну з проясненнями погоду. Температура повітря почне потроху підвищуватись. Ще очікуємо невеликі, а часом помірні дощі. Єдине, що може зіпсувати наш настрій, це ранкові тумани.

Окрім сучасних методів прогнозування погоди, дізнавалися і про народні. Краєзнавець Ростислав Шевченкоговорить: є багато способів передбачити погоду. Серед тих, за якими можна «вгадати» зиму, – спостереження за тваринами, кількістю опалого листя, зоряним небом та врожаєм.

Ростислав Шевченко, краєзнавець

- Помічається, що зима повинна бути, як мені здається, трошки м'якою. Я не обіцяю всю зиму такою, але, власне кажучи, погода має бути така. Це пов'язано з кліматичними змінами, дуже тривожними.

Народні прикмети говорять, що про снігопади говорить бурхливий листопад та птахи, що сидять на краях крони дерев. Пізній листопад – до суворої та затяжної зими. Грім – до малосніжної. А ще вважають: яким буде листопад, таким буде і квітень.

Стрічка новин