Операція за 40 хвилин і без розрізів

В обласній лікарні травмовані меніски лікують за допомогою артроскопічної стійки. Це обладнання закупили ще наприкінці минулого року. Результат роботи на сьогодні – 40 успішних операцій на колінних суглобах, після яких пацієнти вже на 6 день могли повноцінно ходити.

Протягом цього року виконувати малоінвазивні оперативні втручання на колінних суглобах фахівцям обласної лікарні допомагає ось такий апарат. Артроскопічна стійка у прямому значенні поставила на ноги кілька десятків пацієнтів цього медичного закладу.

Олег Адамович, лікар-травматолог ортопедо-травматологічного відділення ПОКЛ

- Ми спочатку робимо невеличкий прокол у суглобі, у спеціальних точках, тоді туди заводимо камеру високої розподільчої здатності з джерелом світла. І під контролем камери, за допомогою інструментарію проводимо таке втручання.

Довелося познайомитися з принципом роботи стійки і Володимиру Набоці. Чоловік на футболі травмував ногу. Діагноз – розрив латерального меніска.

Володимир Набока, пацієнт

- Під наркозом, дивився на відео, як робили операцію. Добре пройшла. Була важкою, казав лікар, операція, але пройшла добре.

Яким може бути результат від таких операцій, демонструє і Юлія. Вона потрапила до лікарні після того, як невдало оступилася.

Юлія Шаповалова, пацієнтка

- Спочатку як забій звичайний, нічого зверху не видно, а потім зробили рентген. Теж нічого не видно. Відправила у Полтаву. Зробили УЗД, і по УЗД вже поставили мені діагноз – розірваний латеральний меніск передньої та задньої частини.

Дівчину прооперували. За кілька днів після цього вона вже може ставати на травмовану ногу та згинати її. У цьому, кажуть лікарі, – одна з головних переваг операцій за допомогою артроскопічної стійки.

Олег Адамович, лікар-травматолог ортопедо-травматологічного відділення ПОКЛ

- Переваги – це скорочення терміну лікування, це можливість більш раннього відновлення працездатності і, звичайно, менший косметичний дефект, тому що ми виконуємо ці оперативні втручання через невеликий прокол, без розрізу.

Починаючи з березня, у такий спосіб в обласній лікарні вже провели операції на суглобах у 40 пацієнтів. Найстаршій з них – 72 роки. Окрім лікування пацієнтів після травм, фахівці цього відділення обласної лікарні також надають допомогу людям із набутими хворобами.

Стрічка новин