У Глобинському районі на єгеря напав скажений єнот

У Глобинському районі на єгеря напав скажений єнот

Кременчуцький міськрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» повідомив, що епізоотична ситуація зі сказу у Полтавській області значно погіршилася. 

Відтак, за 9 місяців 2017 року зареєстровали 29 випадків сказу тварин проти 6 за аналогічний період 2016 року.

За оперативними даними, у жовтні 2017 року зареєстровали ще 8 випадків сказу серед тварин.

Станом на 30 жовтня в області офіційно зареєстровано 37 випадків  сказу серед домашніх та диких тварин (проти 8 за аналогічний період 2016 року), які мали місце на 12 адміністративних територіях у Полтаві та області, передає офіційний веб-портал Кременчуцької міськради.

За інформацією завідуючої відділенням профілактики інфекційних захворювань, лікаря епідеміолога Лариси Коровіної,  у Кременчуці випадки сказу серед тварин в поточному році не реєструвалися. Але насамперед  викликає занепокоєння той факт, що захворювання тварин реєструються у районах, що межують з містом. Серед постраждалих від скажених тварин є  мешканці м. Кременчука, які звернулися за медичною допомогою у травматологічний пункт лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Це подружжя, яким пошкодження наніс домашній кіт.

Також зареєстрували випадок, коли єгер постраждав від єнота. Ці випадки сталися у Глобинському районі.

«Якщо тварина або людина захворіла на сказ, вилікувати цю хворобу неможливо! У такому випадку є важливим попередження захворювання. Не провокуйте нанесення пошкоджень тваринами. Реальну небезпеку несе гра та забавляння з бездоглядними тваринами,  годування бродячих та диких  тварин із долоні. При виконанні професійних обов'язків використовуйте захисні рукавиці та інші засоби захисту. Для попередження захворювання на сказ серед домашніх тварин щорічно щеплюйте від сказу своїх домашніх улюбленців. Тільки виконання цих, зовсім не складних правил, може уберегти від смертельного захворювання!» - наголошують у підрозділі досліджень.

Стрічка новин