Підвищити персональну відповідальність посадових осіб в питаннях охорони праці на об’єктах будівництва вирішили сьогодні на засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення

Зусилля трудових колективів будівельної галузі спрямовувати на дотримання чинного законодавства, а відповідальність за реалізацію рішення покласти на роботодавців – підсумували учасники зібрання.

Зібратися на відверту розмову примусили невтішні факти підвищення рівня травматизму на об’єктах будівельної галузі міста. Одинадцять виробничих травм зареєстровано лише у 1 півріччі року, за аналогічний період минулого року у Полтаві сталося сім нещасних випадків. Типові випадки травматизму на будівельних майданчих повторюються як наслідок нехтування керівниками елементарних норм і вимог. Та й до офіційної статистики посадові особи вдаються неохоче, приховують факти, втрачаючи, таким чином, доволі солідні кошти на виправлення наслідків.

Нещастя зазвичай спіткає вже досвідчених, але самовпевнених робітників, відзначають фахівці. Перелік порушень норм безпеки на будівельних майданчиках довгий. Основні у ньому: незабезпечення працівників спецодягом та взуттям, індивідуальними засобами захисту, а при наявності – його незастосуванням, невідповідність вимогам засобів виробництва, відсутність на робочих місцях інструкцій, проектної документації та схем руху автотраспорту. Стикаючись раз-у-раз з одними й тими ж проблемами, відповідальні особи висновків, на жаль, не роблять. Хоча саме на них – повна відповідальність за безпеку праці на будівельному майданчику.

Стрічка новин