Обирайте два з 81-го та голосуйте

Проектам «Бюджету участі» сьогодні у міській раді присвоїли порядкові номери в бюлетнях. Процедура традиційно відбувалася шляхом жеребкування, під час якої самі автори наосліп витягали номерки. А вже менш ніж за місяць можна буде, власне, і віддати свій голос за проект, який би ви хотіли бачити у своєму місті.

Людмила – мама особливої дівчинки. Незабаром дитині виповниться 6, і вона має особливості розвитку – аутизм. 

Людмила Іващенко, автор проекту

- Ці діти дуже перспективні, дуже розумні. І щораніше почати займатися їх розвитком, тим кращі результати будуть у цих діток. Походивши по центрах, які у нас є в Полтаві, я зрозуміла, що мені цього недостатньо.

Минулоріч Людмила створила благодійну організацію «Зернятко», в якій – 70 дітей з аутизмом. Взяли у користування приміщення, в якому наразі близько 20 дітей з батьками відвідують заняття. Але в будівлі немає спеціальних умов для заняття таких дітей, та і саме приміщення давно треба ремонтувати, каже Людмила Іващенко. Тому вона створила і подала одразу два проекти на конкурс «Бюджет участі». Перший – великий: центр розвитку та реабілітації дітей.

Людмила Іващенко, автор проекту

- Там будуть саме розвиваючі заняття, діагностика таких дітей. Бо діти з аутизмом, особливими освітніми проблемами – всі різні, і до кожного потрібно знайти ключик. Там кімнати, які треба обладнати. Це кімната психолога, сенсорної інтеграції, логопеда, кімната арт-терапії. Тобто, буде матеріалами і всім необхідним допомагати в розвитку таких дітей.

Другий – інклюзивний майданчик поблизу центру. Адже подібного у Полтаві й досі немає. Ці проекти – лише одні з 81. Зі стількох цьогоріч полтавцям доведеться обрати. Їх до голосування допустила експертна група. З них 16 – великі, фінансування яких складає до 1 млн грн, і 65 – малі (кошторисна вартість – в межах 300 тис.грн. Сьогодні у міській раді – жеребкування. Проекти отримують номери, за якими розмістяться у бюлетні для голосування.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Який потім буде оприлюднений і доступний для голосування всім мешканцям міста Полтави. І вони зможуть обирати, як і в минулому році, два проекта: один великий, вартістю 1 мільйон гривень, та один малий, вартістю 300 тисяч гривень. І якщо полтавці включаться, то підтримають найважливіші для громади.

І кількість проектів, і учасників збільшилася порівняно з минулим роком, розповідає голова робочої групи Оксана Деркач. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Дуже багато екологічних проеків. Подані проекти, що стосуються інклюзивних програм. У цьому році подані й енергозберігаючі проекти. Тематика розширена. Я б не хотіла називати зараз конкретні з метою агітації. Інфраструктурні дуже цікаві. І сьогоднішньому дню передувала дуже серйозна робота всіх підрозділів міської ради з авторами проектів.

Далі справа буде вже за полтавцями. Голосування за проекти Бюджету участі розпочнеться наприкінці листопада. Зробити це он-лайн можна у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради або ж у пунктах для голосування. Перелік останніх буде також опублікований на сайті міської ради та у місцевих ЗМІ.

Стрічка новин