Рік DOZORRO: українці залишили майже 6 тисяч відгуків щодо закупівель

Рік DOZORRO: українці залишили майже 6 тисяч відгуків щодо закупівель

1 листопада виповнюється рік моніторинговому порталу «DOZORRO». За цей час до спільноти долучилося 20 неурядових організацій, які професійно здійснюють моніторинг та аналіз публічних закупівель. До їх числа входять і представники Інституту аналітики та адвокації (ІАА). Окрім громадськості, до членів Дозорро-спільноти долучились також і 10 замовників. Вони активно беруть участь у реагуванні на відгуки та аргументують власну позицію.

Налагодження такої комунікації суттєво заощаджує час на уточнення інформації у замовника, направлення запитів з приводу того чи іншого відгуку.

«Розширився й сам портал: розробники зібрали для команди Дозорро аналітичні інструменти та, навіть, описали їх функціонал для зручності використання,» - переконана аналітик ІАА Олена Дмитренко.

Більше 30 фахівців-аналітиків та юристів щодня проводять на моніторинговому порталі значну частину свого робочого часу. У результаті вони опрацьовують усі відгуки по закупівлям та надають свій експертний висновок щодо наявності чи відсутності порушень під час їх проведення. Один з факторів, що займає багато часу в Дозорро, називають в ІАА - коментарі по закупівлям від анонімів, які часто не містять корисної та фахової інформації, передає прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації».

«Такі відгуки, зазвичай, публікують імпульсивно, не розбираючись в законодавстві про публічні закупівлі. Опрацювання такого типу інформації забирає чимало часу. Не дивлячись на це, Дозорро-спільнота за останні 6 місяців опрацювала більше 3 тисяч закупівель. І багато з них містили в собі порушення різного характеру,» - зазначив виконавчий директор ІАА Юрій Нестуля.

Станом на сьогодні українці залишили на порталі 5980 відгуків. Детально з успішними кейсами учасників спільноти можна ознайомитись у спеціальному розділі порталу «Медіа». Там аналітики ведуть блоги, діляться досвідом та поширюють новини про порушення у сфері публічних закупівель.

Стрічка новин