В обласній бібліотеці вчили, як правильно фільтрувати потік інформації

Книга від п'ятнадцяти авторів та з плакатів від такої ж кількості художників, яку тут представили, розповідає про свободу слова, цензуру, пропаганду, фейкові новини та інформаційну війну

«Бути журналістом не означає вміти зацікавити широку аудиторію чи зібрати якомога більше лайків під своїми статусами. Бути журналістом – це, передусім, суспільна відповідальність, покликана допомогти нам зорієнтуватися в сьогоднішньому складному світі», – так звучить передмова до книги «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві».

Анна Іваненко, ілюстратор книги «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві»

- Це можна сприймати як збірку, як журналістські тексти, так і робіт різних ілюстраторів. Їх 15, принаймні, художників.

У проекті брали участь не лише художники, але й журналісти. Усього – 15 авторів текстів, з них – три чеха. Проект створював клуб ілюстраторів Pictoric. Цього року він взяв участь у конкурсі від Міністерства закордонних справ Чеської республіки та отримав грант на проект з медіаграмотності.

Женя Полосіна, ілюстратор книги «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві»

- Це серія постерів та книга, що включає у себе зображення з постерів, а також тексту, що написали різні автори на тему медіаграмотності. Це заклик до діалогу. Тому що як плакати з виставки, так і книгу можна використовувати, та треба використовувати при роботі з різного роду аудиторією щодо медіаграмотності.

Вперше виставку плакатів на цю тему представили 11 вересня 2017 року у Києві. Тоді уздовж бульвару Вацлава Гавела стояло 60 робіт художників, на яких розкривалася тема свободи слова, цензури, пропаганди, фейкових новини та інформаційної війни.

Збірку ілюстрацій та текстів вже побачили в Чернівцях, Львові, Краматорську та Києві, зараз вона продовжує свою подорож Україною. Клуб ілюстраторів Pictoric вже не вперше виступає ініціатором подібних проектів. Найвідомішим залишається збірка «Діячі України».

Надія Влезько, заступник директора Полтавської обласної бібліотеки

- Дійсно, сьогодні у наш час, коли дуже великий потік інформації, її необхідно фільтрувати. Необхідно якимось чином критично до неї відноситися. І необхідно, щоб у людини було критичне мислення до того, як вона отримує та що вона отримує, що вона споживає. Тому що інформацію, як і їжу, ми споживаємо, але споживати необхідно розумно.

Книга «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві» розрахована на широку аудиторію. Аби всі бажаючі могли навчитися з безкінечного потоку відбирати правильну інформацію, книги безкоштовно направили в усі обласні бібліотеки України. 

Стрічка новин