У Полтаві знайомили з особливостями розвитку правової спроможності територіальних громад

Навчання пройшло у рамках семінару, на якому учасники останнього отримали консультації фахівців

Учасниками семінару з актуальних питань розвитку територіальних громад були представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості Полтавського, Решетилівського та Диканського районів.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській обл.

- Ми проводимо для декількох районів подібні заходи. На районах є наші представники – бюро правової допомоги, які безпосередньо вже для району з відповідними категоріями населення проводять подібні заходи.

За словами Олександра Черчатого, семінари є актуальними, оскільки включають різносторонні питання, які цікавлять людей.

Володимир Микійчук, виконавчий директор Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

- Наша Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування теж долучена до цього процесу, бо в нас є фахівці, і ми якомога більше надаємо допомоги саме громадам.

У рамках семінару обговорили й роботу загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». За допомогою, говорять представники проекту, до них звернулися представники агрофірми «Оржицька».

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полтавській області

- Було виявлені такі факти, що невідомі особи подали протокол загальних зборів цього підприємства, подали ряд інших документів, які свідчать про продаж частки двох співзасновників. 

Під час огляду державний реєстратор виявив, що документи підроблені. 

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полтавській області

- Люди приїхали до державного реєстратора, ми з ними там зустрічалися, і повідомили, що ці документи підроблені. Були запрошені працівники поліції. В даний час порушена кримінальна справа, проведено виїмку цих документів в державного реєстратора.

Олег Тимченко певен: саме у такий спосіб вдалося запобігти рейдерському захопленню великого агропідприємства. 

Володимир Микійчук, виконавчий директор Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

- Те, що сьогодні проводить правова допомога, дуже важливо для наших громадян, для нашого населення, тому що це ті питання, які обов'язково будуть з ними стикатися.

Учасникам роз'яснили актуальні питання розвитку місцевого самоврядування, завдання бюро з надання безкоштовної правової допомоги, а також – напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері. 

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській обл.

- Такі заходи ми будемо продовжувати і в майбутньому, дещо з іншими питаннями. Тому що ці питання, які цікавлять населення, ми попередньо їх вивчаємо, які теми цікавлять ті чи ті територіальні громади, ми намагаємося тоді їх висвітлити на заході.

Стрічка новин