Два роки тому 42 депутатам полтавці довірили долю міста

У жовтні 2015-го відбулися місцеві вибори. За їх результатами сформувався депутатський корпус та був обраний міський голова.

25 жовтня 2015 року. Ця дата вже увійшла в історію як день чергових місцевих виборів. На дільниці полтавці приходили, аби зокрема віддати свій голос за майбутнього мера та депутатів міської ради. Очільника міста обирали з-поміж 18 кандидатів. У першому турі тоді найбільшу підтримку полтавців отримали Олександр Мамай та Андрій Матковський. У другому перемогу здобув тодішній міський голова.

Михайло Козиренко, голова Полтавської міської виборчої комісії

- Відповідно до частини першої-третьої статті 89 Закону України про місцеві вибори та на підставі поданих заяв про реєстрацію Полтавської міської виборчої комісії Полтавської області постановляє: зареєструвати Полтавським міським головою Мамая Олександра Федоровича.

Два роки тому полтавці обрали й міських депутатів. Найбільшу кількість своїх представників у міській раді сьомого скликання отримав Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 8 обранців. Партії «Рідне місто» і «Совість України» одержали по 7 мандантів. Всеукраїнське об'єднання «Свобода» – 6. Партія простих людей Сергія Капліна та Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» – по 5 обранців. «Об'єднання «Самопоміч» – 4 депутати. 

Новообраний склад міської ради не одразу знайшов спільну мову. Через це упродовж кількох місяців не могли проголосувати за секретаря та заступників мера. Під час численних переговорів та пошуків компромісу згоди депутатам досягти таки вдалося. Утворилася широка коаліція. Відтак, стало можливим прийняття важливих для життя міста рішень: розподіл коштів на ремонти об'єктів соціальної сфери, міських цільових програм тощо. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Головне – ми не самі придумуємо якісь програми, що треба робити, де треба робити. А якраз, коли ми спілкуємося з полтавцями, ми разом визначаємо пріоритети і разом працюємо для Полтави. Сьогодні за два роки усі дитячі садки мають сучасні енергозберігаючі вікна. Про це два роки тому, коли я розказував у презентації програми, люди навіть не вірили. Але зараз все зроблено, і повним ходом йдуть роботи в школах, і до кінця наступного року в школах ця програма 100% буде зроблена. Вже можна сказати, що не даремно ми стали депутатами. Це дуже і дуже добре.

Плюс до цього – реалізація програми «Здорове місто». За час роботи міської ради у складах політичних партій відбувалися заміни та рокировки. У березні 17-ого із «Самопомочі» виключили Світлану Бондарєву, яка стала позафракційним депутатом. Чергові перестановки у міській раді відбулися восени цього ж року. Соціал-демократична партія розпочала процес відкликання двох депутатів своєї політичної сили – Сергія Луценка та Дениса Поліщука. Якщо не брати до уваги такі залаштункові ігри, то депутати 7 скликання вцілому під час сесій працювали продуктивно. І збавляти цих обертів не збираються.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я добре розумію, що не 100% полтавців сьогодні можуть сказати, що вони відчувають на собі, що щось відбувається в місті. І тому хочу запевнити, що ми будемо і далі гарно працювати, ми не дамо відпочивати працівникам міськвиконкому, житлово-комунальному господарству і все будемо робити для того, щоб крок за кроком створити комфортні умови і для навчання, і для життя, і для відпочинку наших полтавців.

На сьогоднішній день робота міської ради спрямована на поліпшення матеріально-технічної бази об'єктів соціальної сфери. Тривають роботи у лікарнях, житлових будинках, замінюють вікна у навчальних закладах.

Стрічка новин