В середньому полтавським пенсіонерам підвищили пенсії на 598 гривень

Зміни у виплатах, що відбулися у жовтні цьогоріч, стосуються 97% людей цієї категорії. Цифри підрахували у регіональному відділенні Пенсійного фонду.

Успішно провели перший етап пенсійної реформи, яка стартувала 11 жовтня. В Головному управлінні Пенсійного фонду Полтавщини підбивають підсумки за 9 місяців нинішнього року. Звісно, кажуть керівники структури, головні зміни відбулися цього місяця. І з 447 тисяч пенсіонерів, які живуть на території Полтавщини, 387 тисяч отримали надбавки.  

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.обл.

- Середнє підвищення – 600 гривень. Не всі пенсіонери, звісно, сьогодні задоволені. Бо не всіх та надбавка, яку прорахували, влаштовує. Вона залежить від двох показників: стажу роботи та від заробітку, який отримував свого часу пенсіонер.

Максимальні надбавки, що отримали полтавці, становили 7 тисяч гривень, говорить Володимир Тараторін. Мінімальні збільшення, а це до 140 гривень, нарахували 115 тисячам осіб. Максимальні – від 3 тисяч і вище – 9 тисячам пенсіонерів. А найбільше полтавців – майже 147 тисяч – отримали додатково до соцвиплати від 140 до півтисячі гривень.  

Далі, запевняють в Пенсійному фонді, пенсії будуть перераховувати вже автоматично.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.обл.

- Буде це відбуватися щороку, незалежно від рішення Уряду. У законі закладено такий норматив, що із підвищенням соціальних стандартів пенсія буде автоматично перераховуватись. Це добра справа. Це не разова акція. Це та, яку заклали постійно і щорічно. Незалежно від політичних змін.

Зараз, за розрахунками фахівців, середній розмір трудової пенсії полтавців становить 2354 гривні, а представників силових структур – 2772 гривні. Наступний етап пенсійної реформи очікує на полтавців уже наступного року – це введення накопичувальної системи.

Стрічка новин