В Україні відзначають 100 років від дня створення архівної системи

До ювілею Державний архів Полтавської області презентував свою виставку «Архіви і суспільство». Документи, фото, портрети презентували історики на стендах виставки.

Архіви беруть свій початок ще з часів Київської Русі. Тоді їх створювали для зберігання документів у церквах, дворах, монастирях та приватних зібраннях.

Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області

- В ці дні архівна система України відзначає своєрідний ювілей. 100 років тому назад, за часів Української Народної Республіки, був створений архівний відділ при генеральному секретаріаті освіти. І з того часу ми започаткували свою, українську архівну справу.

Офіційно початок архівній справі в Україні був покладений у вересні 1917 року. Руку до цього доклали Михайло та Олександр Грушевські.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- На наших стендах ми хотіли показати, як все починалося. Наукове осмислення цієї справи почало відбуватися у дев'ятнадцятому – на початку двадцятого століття. А державне будівництво почалося саме у той період, у період Української революції. І на наших стендах ми хотіли показати цей процес, як він здійснювався і на Україні, і на Полтавщині.

Виставка до 100-річчя архівної справи в Україні складається з кількох розділів. У першому представлено документи, що розповідають про розбудову архівної системи у період визвольних змагань. Друга частина розповідає про основні етапи розвитку архівів на Полтавщині від початку ХХ століття до сьогодення.

Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області

- На виставку, на відкриття, ми запрошуємо студентську молодь, учнівську. Ми будем проводити цикл лекцій з розвитку архівної справи. Виставка у нас буде діяти до 24 грудня, до Дня архівності.

За словами організаторів, експозиція буде корисна для всіх, хто цікавиться історією. Тут представлено 23 текстових документи, а також багато фото, листів та портретів.

Полтавський архів вже готується до свого наступного ювілею: у 2018 році самому архіву Полтавської області виповниться 100 років.

Стрічка новин