За півроку Полтавщина продала молочної продукції на 14 млн. доларів

За півроку Полтавщина продала молочної продукції на 14 млн. доларів

Полтавська область посідає лідируючі позиції в Україні за розвитком молочного скотарства. Приклад тому — поголів’я у 272 тис. голів та річний надій у 6253 кг молока на корову. 

У перспективі ж треба розвивати галузь, опираючись на чітку стратегію. Про це говорили на апаратній нараді у Полтавській ОДА.

«Маємо поголів’я ВРХ у 272 тисяч голів, що є одним з провідних показників у державі, —Також минулоріч в області зібрали майже 429 тисяч тонн молока. Лідирує область і за надоями: такий показник становить 6253 кг на корову, що на півтонни більше, ніж в середньому по Україні,» - розповідає директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Загалом, за словами посадовця, лише у І півріччі область реалізувала молочної продукції на 14 млн. доларів.

«Аби галузь молочного скотарства дійсно була розвиненою, необхідно орієнтуватись на світові вимоги до якості та досвід провідних країн. Та й культуру споживання молочних продуктів у нашій державі варто підвищувати,» - додає керівник одного з відомих агропідприємств Полтавщини Віктор Кордубан.

Головна умова розвитку згаданої галузі — якість продукції, переконаний голова Полтавської ОДА.

«Молочні продукти ми постачаємо і до навчальних закладів, і до будинків для літніх. Тому повинні суворо контролювати якість продукції. До того ж, мати чітку стратегію розвитку галузі на кілька років вперед,» - підкреслив Валерій Головко.

Говорили на засіданні також про програму підтримки малого та середнього бізнесу, нещодавно започатковану «Ощадбанком». Така, зокрема, вже активно впроваджується на Вінниччині. 

В її межах підприємці можуть отримувати відшкодування за податки, сплачені до місцевих бюджетів. Крім того, бізнесмени можуть брати участь у партнерських програмах від великого бізнесу, навчанні тощо. Аби ж запровадити програму на теренах Полтавщини, необхідно провести консультації за участю всіх причетних сторін. Нотаріуси повинні нести відповідальність за участь у рейдерських схемах

Ще одним питання порядку денного апаратної наради стала доповідь про роботу аграрного антирейдерського штабу. 

«Станом на 30 жовтня на адресу штабу надійшло 18 звернень та 23 дзвінки. Найбільш гостро постало питання роботи агрофірми «Оржицька», яку певні особи намагалися рейдерським шляхом захопити,» -  доповів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Стрічка новин