Губернатор спільно з головами РДА відвідали Гадяцький район

На меті – ознайомитися з роботою програми «Електронний пацієнт». У рамках виїзного засідання делегація відвідала Сарську амбулаторію, Гадяцьку лікарню, а ще – відділення поліції. Поїздка завершилася засіданням колегії, під час якої розглянули важливі питання реформування галузі здоров’я.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко разом з представниками райдержадміністрацій відвідали в Гадяцькому районі Сарську амбулаторію. За закладом, говорить завідуючий останньою, закріплено понад 2500 пацієнтів. З 2016-го амбулаторія зазнала значних змін: тут почали впроваджувати систему «E-Health» та оновили матеріальне забезпечення.

Василь Ростовський, завідуючий Сарською АЗПСМ, сімейний лікар 

- До системи «електронний пацієнт» почалася підготовка ще у минулому році, коли ми отримали комп’ютери, готували матеріально-технічну базу і таке інше. А уже після навчання медичних працівників – працювати в цій програмі. Уже практично з 1 січня цього року ми почали працювати в цій програмі.

Кошти на це виділила держава, державна адміністрація та місцеві органи самоврядування. Тепер амбулаторія має сучасне діагностичне обладнання: глюкометр, дефібрилятори, холестерометр, монітори артеріального тиску та інше.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА

- Електронний пацієнт – система, яка дає можливість дистанційного запису, лікування, аналізу хворого, виписка електронного рецепту.

З того часу, як з’явилася ця система, в лікарні немає черг, адже люди приходять згідно із записом. Кожен пацієнт має електронну картку-ідентифікатор, яка містить всі медичні відомості.

- В реєстратурі ми ідентифікуємо, за допомогою сканера, пацієнта та друкуємо талон на прийом до лікаря.

У талоні відображені контактні дані: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса пацієнта, є прізвище лікаря, номер кабінету, дата і час прийому. 

Система «Електронний пацієнт» допоможе сімейному лікарю й у «прочитанні» рентгенівського знімка пацієнта, який роблять в райцентрі. Таким чином, зможе контролювати лікування дистанційно. 

Василь Ростовський, завідуючий Сарською АЗПСМ, сімейний лікар 

- Йому уже на моніторі, зв’язавшись через сервер, він може бачити знімочок свого пацієнта, якого він направляє на рентгенологічне дослідження.

Всі лікарі пройшли навчання і готові працювати з електронною системою. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Вони пройшли спеціальну підготовку й навчання, не просто тренінги пройшли, не просто зібрати якісь скарги й написати ліки. Ліки – це одне, але наше завдання – це зовсім по-іншому працювати.

Запровадження системи «E-Health» допоможе перевести всі документи з паперового формату в електронний, створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків.

Продемонстрували у Гадяцькій лікарні й теле-медицину. Показали на прикладі, як кожен пацієнт може отримати консультацію лікаря за допомогою скайпу.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА

- Ми в цьому напрямку працюємо, багато введено новацій. Наша мета – це вирішити питання самого не процесу лікування, а кінцевого, тому що наш результат – це пролікований пацієнт, який повністю буде здоровий.

У рамках поїздки відвідали й відділ поліції, щоб за роботою побачити систему відеоспостереження «Безпечний район».

На завершення представники райдержадміністрацій та губернатор взяли участь у розширеному засіданні колегії, де на прикладі Гадяцького району обговорили впровадження медичної реформи.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Я думаю, що в нас все це вийшло, наступний крок – це формування бюджетів на наступний рік, і я переконаний, що першочерговим пріоритетом буде – це виділення коштів з бюджетів різних рівнів саме на створення умов надання і реалізацію медичної реформи.

Стрічка новин