У Полтаві вечір романсу зібрав шанувальників камерного співу

Марія Бойко, Олександр Дубовий, Тетяна Прауліна – саме до них цього разу була прикута увага. Для когось – це вже давно знайомі обличчя, а комусь лише довелося з ними познайомитися.

Про романс можна говорити багато – він невичерпний у своїй глибині й багатстві, а можна просто слухати – без слів.  

Олександр Дзюбенко, відвідувач вечора романсу 

- Я очікую нових вражень, оскільки я давно знайомий з поезією і творчістю Марійки Бойко, і як на мене, її вірші на сьогоднішній день необхідні для мене. Вони відкривають непізнані глибини людської душі.

За словами Марії Бойко, ідея концерту належить керівнику творчого центру «Відродження» Олександру Дубовому. 

Марія Бойко, Заслужений діяч мистецтв України

- По суті, це він придумав з Тетяною Прауліною, зі своїм концертмейстером, вони придумали вечір романсу і попросили допомоги. А я завжди люблю зустрічатися з глядачем. І сьогодні весь концерт буде перевитий моїми віршами, як віночком.

Концертмейстер Тетяна Прауліна говорить: ідея проведення концерту виникла ще в минулому році, коли проводили вечір романсу в Міському Будинку культури.

Тетяна Прауліна, концертмейстер

- І ми побачили, що полтавцям дуже цікава старовинна музика, дуже цікава жива музика, спів під рояль та соліст. Тому ми в цьому році дуже наполегливо працювали для того, щоб відбулося це свято, свято душі, свято кохання.

Романс, говорить Тетяна Прауліна, – дуже складний твір, бо це камерне виконання. Немає в допомогу ніяких спецефектів, до яких звик глядач, де можна було б сховати свої недоліки.

Тетяна Прауліна, концертмейстер

- Тут ми повністю відкриті перед глядачем на сцені. І от те, що відбувається на сцені, за ці 3-5 хвилин, ми доносимо цілу історію, цілий такий міні-спектакль. Тому до романсів дуже рідко звертаються виконавці, бо це дуже-дуже складний камерний жанр.

Крім старовинних романсів та відомих українських пісень виконали й композицію «Мить», автором якої є Святослав Вакарчук. Її присвятили загиблим в зоні АТО героям.

Стрічка новин