У Полтаві за понад 30 тис. грн. хочуть встановити перший інклюзивний майданчик для дітей

У Полтаві за понад 30 тис. грн. хочуть встановити перший інклюзивний майданчик для дітей

Гроші на встановлення першого в Полтаві ігрового майданчика для дітей з інвалідністю збирали на благодійному фестивалі «До Енея на гостину» спільними зусиллями полтавців. Тоді  вдалося зібрати більше 30 тисяч гривень. 

Обговорювали деталі проекту 27 жовтня в офісі ГО «Команда небайдужих» координатори проекту. Вони зібрали фокус-групу з експертів і батьків особливих дітей, щоб визначити принципи та критерії щодо встановлення бажаного об'єкта, його локацію та приблизний вигляд.

 Під час першої зустрічі зібрали рекомендації батьків дітей із різними особливостями розвитку, представників комітету доступності, а також фахівців-урбаністів, обговорити можливі варіанти та принцип встановлення обладнання, розглянути найдоцільніші моделі майданчиків для різних потреб і їхню приблизну вартість.

«Не хочеться просто закупити, поставити та й забути про це. Важливо, щоб майданчик дійсно був ефективним, мав своє місце та з цього була користь. Уже весь прогресивний світ давно до цього прийшов, що повністю міста є архітектурно доступними, і жодна людина зі своєю специфікою чи особливістю не вважає себе ущемленою в доступності всіх благ і має такі ж самі права. Україна й Полтава тільки виходить на етап розуміння цього,» – зазначає Вікторія Гончар, координаторка фестивалю «До Енея на гостину», авторка ідеї встановити інклюзивний майданчик, представниця ГО «Команда небайдужих».

На захід зібралося трохи більше десяти людей, проте дискусія видалася досить жвавою: учасники озвучували аргументи на користь того чи того місця. Зійшлися на тому, що локація майданчика обов'язково має забезпечувати:

Доступність – розташування поруч із зупинками громадського транспорту, якість покриття самого майданчика;

Нероздільність дозвілля дітей із особливими потребами від інших відвідувачів майданчика;

Атмосферу сімейного відпочинку та здоров'я – відсутність шуму, загазованості тощо, передає інтернет-ресурс "Зміст".

Серед інших важливих факторів – наближення до Центру реабілітації, наявність вбиралень, віддаленість від автошляхів. Частина присутніх вважає, що майданчик треба розмістити саме в центрі міста, адже всі час від часу там гуляють. Інші говорять: головне щоб локація була доступною саме для цільової аудиторії. 

Серед найпопулярніших місць, названих фокус-групою й експертами, – Сонячний парк, Парк Воїнів-афганців (зуп. 23 вересня), Павленківський парк, парк біля ОЦЕВУМу.

Керівниця підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Полтавській області Марина Бабець наголосила, що важливо врахувати досвід Національної Асамблеї людей із інвалідністю.

Стрічка новин