До України прийшла зима – ще не за календарем, але за годинником

У ніч з суботи на неділю о четвертій ранку годинники переведуть на годину назад. Таким чином українці будуть спати на годину довше.

Вже з цієї неділі українці будуть спати на годину більше, адже годинники переведуть на «зимовий» час, на годину назад. Вперше у світі годинники перевели у Великій Британії в 1908 році з метою економії електроенергії.

В Україні ж перехід на «зимовий» час здійснюється згідно з постановою Кабміну від 13 травня 1996 року. Проте, щодо доцільності переведення стрілок годинника досі точаться суперечки: у 2011 році навіть скасували переведення годинників, але ця ініціатива не була успішною, і «зимовий» та «літній» час повернули.

Алла Бузова, майбутній лікар

- Людям необхідно підготуватися до переходу часу. Це рекомендується починати за тиждень десь. Це раніше лягати спати, більше перебувати на свіжому повітрі, рухатися і вживати вітаміни.

Лікарі стверджують: перехід на «зимовий» час люди сприймають легше, аніж на «літній». Проте, незважаючи на додаткову годину сну, на звикання до змін організму необхідно декілька тижнів.

Анна Коцюр, сімейний лікар

- Найперше, це люди, які страждають на гіпертрофічну хворобу, тому що артеріальний тиск може змінюватися навіть від зміни погоди. Тому будь-які хронічні захворювання, бронхіальна астма, але в основному – це серцево-судинні захворювання. Люди після інфаркту чи інсульту найбільш вразливі до будь-яких змін погоди чи часу.

За словами лікарів, швидка зміна режиму може призвести до порушень сну, зниження концентрації уваги та дратівливості. Для того, щоб перехід на «зимовий» час був комфортним, рекомендують поступово звикати лягати спати трохи пізніше, а також зменшити кількість вживання алкоголю та кофеїну.

Наталія Литвиненко, завідуюча кафедрою нервових хвороб

- Безумовно, у цьому плані треба трошки підготуватися. Потрібно, щоб була достатня кількість годин сну, треба раціонально харчуватись і уникати стресів, тоді буде і тиск артеріальний нормальний, і людина буде висипатися.

Разом з Україною на годину назад годинники переведуть ще 110 країн. Серед них Канада, США, майже всі країни Європи, Марокко, Ізраїль, частина Австралії та інші. Відмовилася ж від переведення годинників 161 країна світу, серед яких Японія, Китай, Індія та інші.

Стрічка новин