73 роки тому для України закінчилася Друга світова

Річницю звільнення нашої держави від фашистських загарбників полтавці традиційно відзначили покладанням квітів. До Меморіалу Солдатської Слави прийшли представники обласної та міської влад, ветеранських організацій, школярі та студенти. 

«Історію не треба забувати. Історія є історія. Вона не нами писана, але ми повинні берегти традиції»

У Другій світовій війні в Олександра Костенка брав участь батько.

Олександр Костенко, полтавець

- На фронті він не воював. Він воював у партизанському загоні. Він знав німецьку мову, був зв'язковим, робив радіопередатчики, зведення приймав.

Цього дня з квітами пан Олександр прийшов до Меморіалу Солдатської Слави. Напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників шану полеглим воїнам в роки війни віддають сотні полтавців.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні великий історичний день для того народу, для тих людей, які уже поважного віку. Тому що саме вони започатковували визволення спочатку нашого міста, потім – всієї України, а потім – тодішнього Радянського Союзу.

Якою була Україна у 40-х роках, добре пам'ятає Леонід Солодовник. Тодішній школяр також робив свій внесок у спільну перемогу.

Леонід Солодовник, ветеран війни

- Нам видавали гвинтівки, ми ходили чергували, чинили спротив. Вже у 16 років нас вже брали підтримувати, чергували на тих об'єктах – військові склади. Факт у тому, що з гвинтівкою ходив.

Полтавці поклали квіти до Меморіалу та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в часи Другої світової військових та цивільне населення нашої країни. До слова, дослідники нині не можуть точно сказати, скільки людей втратила Україна за роки війни з фашистською Німеччиною. За різними оцінками, ці цифри коливаються в межах від 5 до 7 млн громадян.

Стрічка новин