За легальним працевлаштуванням робітників в ОТГ відтепер стежитимуть спеціальні інспектори

Наразі триває формування штату працівників, на яких будуть покладені ці повноваження. Згідно зі змінами трудового законодавства, органи місцевого самоврядування лише цьогоріч отримали таке право. Як саме мають працювати нові інспектори, представникам ОТГ та міст обласного значення роз'яснювали на практикумі від Асоціації міст України.

У рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, у Полтаві влаштували практикум на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері дотримання трудового законодавства».

Ірина Гетало, заст. нач. відділу Управління Держпраці у Полтавській області

- На виконання дій рішення Уряду частина контрольних функцій, які раніше здійснювалися контрольними органами державної влади, передається на місця. Тепер передбачається, що в містах обласного значення та ОТГ буде або утворено орган, відділ чи управління, або буде введено посаду інспектора праці, який буде здійснювати відповідні контрольні заходи.

Ці особи зможуть перевіряти підприємства різних форм власності: чи-то державні, чи-то приватні, а також фізичних осіб-підприємців на дотримання трудового законодавства у напрямку легалізації праці.

Ірина Гетало, заст. нач. відділу Управління Держпраці у Полтавській області

- Питання легалізації праці є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день. Воно стоїть як на контролі в Уряду, так і місцевих органів влади. Також це питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, а також своєчасна оплата праці та виплата її в повному обсязі.

Проблема нелегальної праці знайома і в селі Засулля. Його голова Сергій Бондаренко каже: проведення перевірок на робочих місцях у їхній громаді було б не зайвим.

Сергій Бондаренко, голова Засульської сільської ради

- Є прогалини. Робочі, які працюють, вони незареєстровані, вони отримують «чорну» заробітну плату, не сплачуючи податки. І от це все потрібно приводити до тями у відповідності до закону. І, відповідно до цього, буде вирішено питання наповнення бюджету.

Труднощі, з якими на сьогоднішній день стикаються працівники Управління Держпраці, – відсутність кваліфікованих фахівців, які б могли здійснювати перевірки трудових відносин. На таких семінарах-практикумах представникам ОТГ та міст обласного значення роз'яснюють теоретичні та практичні аспекти роботи, знайомлять з новими законодавчими актами.

Стрічка новин