У неділю Україна відзначатиме День автомобіліста

Своє свято в останні вихідні жовтня мають і дорожники - люди, які будують нові шляхи та обслуговують вже існуючі. До свого професійного свята фахівці Служби автомобільних доріг розповіли, які розв'язки та траси сьогодні зводять на території Полтавської області.

У трьох районах Полтавської області нині триває масштабне будівництво нових доріг. Усього зведуть 20 км автошляхів. Об'їзні дороги навколо Полтави та сіл Покровська Багачка Хорольського району та Білоцерківка Великобагачанського району будують іноземці.

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- На даному об'єкті працює компанія «Онур», яка виграла цей тендер на три обходи. Компанія «Онур» повинна закінчити в кінці 18-ого року усі ці три об'єкти. Сьогодні ми інспектуємо хід виконання цих робіт. І ми маємо надію, що все буде в рамках того договору, який був підписаний.

Проект передбачає будівництво автомобільної дороги першої категорії. Окрім цього, виконуються класичні дорожні роботи (розчистка ділянки і викорчовування пнів, розробка котловану, засипка, дренажні роботи). Разом із влаштуванням дорожнього покриття будуються штучні споруди: пішохідні переходи, шляхопроводи, мости, водопропускні труби, штучні тунелі, скотопрогони. 

Якуб Емірасанов, головний інженер зі штучних споруд компанії «Онур» 

- Перший контракт – об'їзд в Покровській Багачці, міст через річку Багачка. Залишилося там... 95% завершено роботи.

Будівництво мосту зайняло у турецької компанії білизько 5 місяців.

Якуб Емірасанов, головний інженер зі штучних споруд компанії «Онур» 

- Ми розпочали 24 травня цього року. І досі будується. Залишилося нам встановлення перехідних плит, влаштування зворотньої засипки підходів, встановлення перильного, бар'єрного загородження.

Кошти на проведення цих робіт виділив Світовий банк. В рамках капітального ремонту дороги Київ-Харків передбачається будівництво декількох транспортних розв'язок із штучним освітленням, перевлаштування мереж газо-електропостачання, систем телекомунікацій та допоміжних споруд. Орієнтовна дата закінчення будівництва – 2019 рік. 

А на території Полтавської та Дніпропетровської областей триває реалізація державного інвестиційного проекту з розвитку автомобільної дороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка. Одна з частин проекту – будівництво дороги першої категорії. На ній буде по дві смуги в кожному напрямку. Автошлях побудують з цементобетону. Такий матеріал обрали через те, що він більш витривальший, аніж асфальтобетон. Загалом, зазначають у Службі автомобільних доріг, на Полтавщині 80 кілометрів траси буде споруджено з цементобетону.

Стрічка новин