До тисячі одиниць автотехніки закуплять для ЗСУ в 2018

До тисячі одиниць автотехніки закуплять для ЗСУ в 2018

У наступному році для потреб Збройних сил заплановано закупити до тисячі одиниць автомобільної техніки, повідомив начальник Центрального автомобільного управління ЗСУ озброєння армії генерал-майор Олександр Сергій.

"Наприклад, до 1000 одиниць автомобільної техніки заплановано закупити в наступному році. Йдеться пееважно про вантажні автомобілі. Наголошую, що вся ця техніка знову піде лише до бойових частин для артилерійських підрозділів, підрозділів забезпечення і підвезення боєприпасів і військово-технічного майна, - розповів він на брифінгу в Міноборони.

О.Сергій зазначив, що з початку бойових дій на сході України, з 2014 до 2017 доукомплектування військових частин ЗСУ автомобільною технікою здійснювалося за рахунок поставки техніки від національної економіки України, закупівлі за державним оборонним замовленням, отримання міжнародної технічної допомоги за номенклатурою Центрального автомобільного управління, отримання благодійної допомоги.

За його словами, вся закуплена за ці роки нова техніка пішла в бойові частини, які залучали до антитерористичної операції. "Як правило, це - тягачі для артилерії, техніка для підвозу боєприпасів, військово-технічного майна", - зазначив генерал-майор.

Також О.Сергій зазначив, що близько 1,2 тис. одиниць автомобільної техніки було відновлено шляхом капітального ремонту. Ще близько 3,6 тис. одиниць техніки свого часу були передані до Центру обліку надлишкового майна, за рішенням Міністра оборони України та начальника Генерального штабу ЗС України їх повернули, відновили та поставили до бойових частин на доукомплектування. 

"Замість застарілої техніки - ГАЗ-66, ЗІЛ-131, УРАЛ, КамАЗ (усі до 1991 року випуску) поступово надходять "КрАЗи", "Богдани", "МАЗи". Ми доукомплектовуємо і оновлюємо парк", - наголосив начальник Центрального автомобільного управління .

Він конкретизував, що капітальний ремонт старої техніки здійснюється на державних підприємствах, працюють 3 бази ремонту автомобільної техніки. Крім цього, в минулому році було відкрито цех із ремонту шасі для тягачів, цех із ремонту автомобілів "Хаммер" і "Спартан" тощо.

Стрічка новин