Більше фарби – кращий настрій

Восени у Полтаві побільшало масштабних арт-об'єктів. Спочатку волонтери взялися розмальовувати арку в центрі міста, а днями з'явився перший мурал, гроші на які зібрали самі полтавці. Про настінне мистецтво, яке стрімко набирає обертів, – наш наступний матеріал.

Арка в центрі міста ще довго нагадуватиме полтавцям про конфлікт між бізнесом і громадою 5 квітня 2017-го. Тоді полтавці відстояли арку та її функцію слугувати всім.

Андрій Дємідов, голова ОСББ «Соборності, 27»

- Останні події, які відбулися в цьому році, а саме 5 квітня, залишили відбиток і показали те, як можуть об'єднуватися мешканці будинку, громада міста, відстоюючи свої права на те, щоб прохід, ну в даний момент, щоб прохід був вільний, щоб арка використовувалася за своїм значенням.

Утім, слідів, які тут залишилися після конфлікту, майже непомітно. До цього спочатку доклали руку мешканці будинку по Соборності, 27, а потім – і художники-волонтери.

Каріна Строкань, художник-початківець, автор розпису арки

- Мені запропонували розписати арку, це дуже цікаво, тому що всі знають про останні події, це дуже така активна точка, і багато людей може проходити якраз і побачити ці вірші, які ми пишемо, – це вірш Івана Франка.

Організація «Poltava poem» ставить на меті розмальовувати стіни, точніше, перетворювати їх на бетонні аркуші поетичних книг. Кажуть: така практика є по всій Україні.

Анна Кремпоха, керівник проекту «Poltava poem»

- Ми хочемо популяризувати українську літературу, ми хочемо відновити духовну столицю, саме місто Полтава, ми хочемо показати молоді, що це важливо, важливо, щоби ми відчували ці вірші, щоб ми читали їх на стінах, щоби ми їх просто пізнавали більше для себе.

Це було ще 24 вересня, а вже зараз стіни – не впізнати.

Каріна Строкань, художник-початківець, автор розпису арки

- Зайняло це все близько місяця. Залежало все, проблеми були саме з погодою. Коли було доволі таки тепло, могли працювати по 3-4 години в день, коли було холодно – менше набагато.

Волонтери скромно говорять: вірші обирали самі мешканці, останні кажуть: це – заслуга молодих художників.

Андрій Дємідов, голова ОСББ «Соборності, 27»

- Авторів підбирали волонтери, і далі ми вже спільними зусиллями з мешканцями вирішували, що краще написати: хтось хотів Івана Франка, хтось хотів Андрія Кузьменка, вирішили зробити, що нехай буде і Іван Франко, і Кузьма.

Будинку по Соборності, 27 – 60 років. Утім, арка його помітно «підмолодила». Навесні, кажуть мешканці будинку, хочуть ще й пофарбувати стелю.

Лариса Семеняга, головний редактор газети «Полтавський вісник»

- Свого часу навіть туди не хотілось свій зір повернути, а глянула – весна, приємно, гарно... В місті дуже багато є в нас таких парканів бетонних, сірих, є майстри, може б знайшлись меценати і допомогли об'єднати ці зусилля.

Стрічка новин