В Україні ціна на свинину б'є рекорди

В Україні ціна на свинину б'є рекорди

За рік в Україні подорожчали понад 90% соціальних продуктів харчування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

"Станом на 20 жовтня, за рік, подорожчали більш ніж 90% соціальних продуктів харчування. При цьому темпи росту цін значно перевищували інфляцію, яка з жовтня 2016 року становила 15,7%", - написав він.

О.Дорошенко, посилаючись на статистику, зазначив, що м'ясо в Україні за рік подорожчало на третину. При цьому, серед всіх видів м'яса найбільше здорожчала свинина - на 64%, а також сало - на 44%. Відтепер кілограм свинини можна купити за 101 грн, сала – за 65 грн.

"Підсумовуючи, необхідно додати, що пік інфляції в 2016 році прийшовся саме на три останніх місяці. Відповідь на питання, чи відбудеться повторення такого стрибка цього року, залишилось чекати не довго", - резюмував експерт.

Однією з причин подорожчання свинини експерти називають епідемію АЧС. Внаслідок хвороби з початку 2017 року в Україні вже було знищено понад 26,5 тис. голів свиней.

Стрічка новин