Володимир Гройсман запустив на Полтавщині оновлений газовий об'єкт

6 місяців тривала реконструкція Мачуської установки підготовки газу. Тепер потужність останньої збільшено в два рази, встановлено сучасне теплообмінне обладнання та автоматизовані системи управління.

Не купувати газ, а продавати. Це Мачуська установка підготовки газу. 6 місяців тому тут почалась реконструкція. Тепер цей високотехнологічний газовий об'єкт має більшу потужність.

Олексій Шиян, технолог Мачуської УПГ

- Ми збільшили пропускну здатність нашої установки з 1 мільйона метрів кубічних газу за добу до 2 мільйонів метрів кубічних газу за добу. Взагалі наша компанія видобуває близько 8% загального видобутку газу по Україні. Це рекордна кількість газу. В цьому році ми планує видобути 1 мільярд 650 мільйонів.

Запускає високотехнологічний газовий об'єкт Прем'єр-міністр України.

- Ось так будується енергетична незалежність нашої держави (Гройсман запускає установку)

Самодостатність у видобутку газу – серед головних пріоритетів держави, зазначає Гройсман. Додає: в 2017 році на 600 мільйонів кубів більше видобутку, ніж в минулому. 

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- Якщо взяти це родовище, видобуток газу тут був 24 мільйона кубів газу на рік, сьогодні – 300 мільйонів кубів.  Відчуваєте різницю? Наступний крок, що зробить компанія, – збільшення видобутку до 1 мільярду. Це вже в 2020 році. Це співпадає з пріоритетами, що визначив Уряд. Ми маємо стати енергонезалежними, не завозити за валюту газ в Україну, а ми маємо продавати.

В 2018 році ДТЕК Нафтогаз почнуть реалізацію нової програми буріння на Мачуськом родовищі.

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз

- Програма буріння передбачає 4 свердловини. Почнемо буріння у наступному році. За результатами буріння останньої свердловини, яка буде пошуково-розвідувальна. У випадку підтвердження комерційних дебетів газу ми плануємо буріння ще 10 скважин на цій свердловині.

А поки тут – дві свердловини і нова лінія підготовки газу. Тепер, після модернізації, газ розподіляється на дві технологічні лінії – дослідницьку та робочу.

Стрічка новин