Основа економіки Полтавщини – промисловість

За січень-вересень на Полтавщині до бюджетів усіх рівнів надійшло 26 млрд 707 млн. грн., а основний дохідний податок, за словами фахівців, – податок на доходи фізичних осіб. Хто наповнює обласну казну, а де залежуються гроші, розповіли директори Департаменту економічного розвитку та фінансів на прес-конференції.

Хоч Полтавщина – область аграрна, утім, основу економіки складає саме промисловість. І лише 5% сільськогосподарських угідь часто забезпечують ту рекордну урожайність, що і слугує приводом називати Полтавщину аграрною, наголосила директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Інна Іщенко. За її словами, наша область виробляє близько 10% всього обсягу реалізованої в Україні продукції.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Безперечно, головним фактором розвитку та відбудови економіки є будівельна активність. Наша область зробила у цьому прорив, оскільки ми входимо в трійку областей, в яких поліпшилась будівельна активність на 40%.

За 9 місяців 2017-го в регіоні реалізували продукції на більш ніж 100 мільярдів гривень. Це на 25 млрд. більше, ніж за такий самий період 2016-го року. Обсяги виробництва зростають у машинобудуванні та металургії.

Говорили на прес-конференції і про підприємців, результати роботи яких свідчать про їх активне переорієнтування.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- У зв'язку з втратами основних ринків збуту вони переорієнтувалися на країни Європейського Союзу. Частка експортних товарів, яка складає загалом в області, саме у країни Європейського Союзу – це понад 48%. Ми маємо традиційно позитивне торгівельне сальдо понад 500 мільйонів доларів США.

Основною проблемою у використанні бюджетних коштів в громадах фахівці називають статтю витрат на утримання органів управління. На це за 9 місяців пішла третина бюджету громад.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА

- Гроші – це така економічна категорія, яка повинна працювати. Гроші, які лежать, втрачають свою цінність, вартісність. Вони не приносять тієї користі, яку могли б принести нашим громадам.

Вирішення цієї проблеми Павло Кропивка вбачає у прискоренні децентралізації та кращому підборі кадрів. Голови громад, говорить очільник Департаменту фінансів, не повинні боятися приймати рішення та починати нові проекти.

Стрічка новин