Побачити Полтаву дитячими очима

У Галереї мистецтв відкрилася традиційна виставка дитячих малюнків. Юні полтавці представили чорно-білі та яскраві, фантастичні та реальні, позитивні та проблемні картини. 

Вони її так бачать: різнокольоровою, у зорях. Бачать її проблеми, здебільшого – архітектурні. Це – Полтава очима дітей.

- Мені дуже подобається це місто, я його люблю.

Кариненої любові вистачило на 3 картини. Малювала природу. На один малюнок йшло 3 дні. Рушієм творчості, зізнається дівчинка, була фантазія.

Карина Катеринич, учасниця виставка

- В деяких місцях є красиві лелеки, мені це дуже подобається... красиві парки.

Віра малює лише один місяць. На дитячій виставці презентує кілька своїх робіт. Та говорити на камеру соромиться.

Тетяна Столяренко, мама юної художниці

- Вона намалювала соняхи та дерева. Це все у теплих кольорах. Вона згадувала літо, згадувала наше красиве місто. Намагалася вкласти тепло й душу в малюнки.

Виставку започаткував перший міський голова Полтави часів незалежності Анатолій Кукоба. Щороку впродовж чверті століття у Галереї мистецтв однойменний фонд організовує виставку творів юних полтавців. Так формують любов до Батьківщини.

Віра Кальник, голова «Фонду захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби

- У нас професійне журі. Воно обов'язково вибере переможців, але всі інші будуть лауреатами. Кожна дитина отримає подарунок, грошову премію та свято.

200 дітей показали, яка Полтава насправді. Вікова категорія учасників різна: є дошкільнята, школярі й студенти. Особливість виставки – роботи художників з Харкова. Вони теж малювали Полтаву. Організатори жартують: мабуть, закохалися в духовну столицю.

Наталія Рябокінь, допомагала учасникам виставки

- Всі, хто живе в Полтаві чи приїжджає сюди, люблять це місто, і з радістю передають все це пензлем. Тут ми бачимо тільки ідеї «яскравості». Всі діти хочуть бачити Полтаву яскравою.

Корпусний сад, Каштанова алея, Свято-Успенський собор, Альтанка – намальовані пам'ятки міста можна побачити в Галереї мистецтв впродовж місяця.

Стрічка новин