У Великобагачанському районі чоловік заробляє на енергії сонця

Починаючи з лютого цього року, Олексій Онищенко за допомогою сонячних панелей виробляє електроенергію. Лише 5% з неї використовує на власні потреби, усе інше – продає за «зеленим тарифом».

Крістіна Брігіда, журналіст

- Електроенергія від енергії сонця. У Великобагачанському районі один із мешканців за допомогою ось таких панелей отримує бажані кіловати.

«Зима, в селі робити немає чого. І давай робити сонячну електростанцію»

Після невдалого фермерського досвіду свій город пан Олексій почав використовувати по-іншому. Цього року в лютому встановив там першу конструкцію із сонячними панелями. Зараз працюючих таких вже 4, чекають до свого запуску ще 5. 

«Це – потужність на даний момент, що саме ці панелі видають. Потім друга шкала, це як пробіг за один день. А третя шкала – це як пробіг всієї машини, наприклад, за 5 років. Оце 5 років машині, і вона наїздила 42 тисячі кілометрів»

Особливістю цієї домашньої електростанції є новітня трекінгова система. Платформи з панелями протягом дня повертаються за сонцем. Таким чином ефективність їх зростає на 30-40% у порівнянні із тими, що знаходяться на даху.

Олексій Онищенко, власник сонячної електростанції

- Завдяки годинниковому реле. Воно запрограмоване, що в 10 годин повинно бути повернуто на схід, а, наприклад, о 12.30 майданчик повинен дивитися на південь. Усе це по часу запрограмовано.

Лише 5% отриманої електроенергії чоловік використовує для власних потреб, решту – за «зеленим тарифом» продає державі. Ця домашня сонячна електростанція має потужність 30 кВт. Свій максимум вона виробляла влітку. Тоді Олексієві за один місяць вдалося заробити 25 тисяч гривень. Але й придбання самого обладнання обійшлося підприємцю у кругленьку суму.

Олексій Онищенко, власник сонячної електростанції

- Я не рахую, не веду облік усіх цих коштів. Приблизно 200 тисяч гривень. Я думаю, що за 5-6 років воно окупиться.

Практика «зеленого тарифу» прийшла в Україну з Європи. На сьогоднішній день, кажуть експерти, все більше підприємців беруть її собі на озброєння.

Максим Макуха, технічний фахівець із енергозбереження ГО «ЕКОЛТАВА»

- Взагалі дуже багато електростанцій, особливо, в останні роки. Це пов'язано з тим, що дешевшає Вт виробленої енергії. Якщо раніше це було десятки доларів, потім це було 1, 50 дол, в останні роки близько 80-90 центів за Вт енергії. Тобто, це стає доступним, вигідним навіть звичайним громадянам.

Відповідно до «зеленого тарифу», вироблену електроенергію від відновлювальних джерел – сонця або вітру – підприємці можуть продавати в загальну мережу, якщо вона перевищує споживання самого власника електростанції.

Стрічка новин