У Полтаві презентували книгу-спомин «Кабул»: шлях мужності»
У ній – спогади про Валерія Боняківського-художника і воїна. Упорядником виступила мати загиблого героя Марія Боняківська. На захід завітали друзі, рідні та бойові товариші.
Книга – це не лише розповідь про Валерія Боняківського, а й про війну, яка вона є, про мирних людей та їх зміни у житті.
За словами Марії Боняківської, до цього вона ніколи не писала, та й взагалі з комп'ютером на «Ви».
Робота над книгою, зізнається, була довгою та кропіткою.
Марія Боняківська, упорядник книги
- Спочатку записувала на диктофон, потім – конспекти, а потім все це обробляла. Коли мене запитали: що, я автор? Ні, я не автор, ні, я не автор. Ви знаєте, участь брало багато людей, коли я почала підраховувати, то в пів сотні не вклалася.
Книга – результат роботи багатьох людей: різних за віком, професією, уподобаннями. Але всіх їх об'єднали любов до України та патріотизм.
Марія Боняківська, упорядник книги
- Книжка розрахована так, що мої спогади, спогади друзів. І взагалі, мої спогади поділені так, що звичайне життя, як художник і як воїн. Далі – спогади його побратимів, як підрозділ бойового «Страуса».
Дмитро Кучковський – переселенець з Луганщини. Він активно допомагав у редагуванні книги.
Дмитро Кучковський, допомагав у редагуванні книги
- Довелося і редагувати тексти, і якісь фотографії обирати, редагувати. Ну і після того, як був роздрукований перший пробний зразок, зрозумів, що обкладинка не годиться, і обкладинку теж робив я.
«Кабул»: шлях мужності» поєднала у собі спогади про Валерія Боняківського як художника і воїна.
За словами художника Юрія Самойленка, Валерій як художник не розкрився. Найповніша персональна виставка героя була посмертною.
Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ
- Тому оце поєднання в одній людині і воїна, і художника є, мабуть, наскільки вражаючим. І мабуть, тільки художник, відчувший красу, може взяти зброю і захищати цю красу, захищати майбутнє, захищати своїх дітей.