180 призовників з Полтавщини сьогодні урочисто провели з обласного збірного пункту

Юнаки будуть проходити службу в елітних військах Збройних Сил України, серед яких – повітряні, військово-морські та інші полігони і навчальні центри. Крім привітань та подарунків, на призовників чекали показові виступи, демонстрація одягу, зброї та спецтехніки.

Осінній призов до лав Збройних Сил України триває. З обласного збірного пункту для проходження подальшої служби урочисто провели 180 призовників.

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату

- Весняна і осіння кампанія показує, що юнаки ідуть свідомо. Майже черга стоїть у військкомат, щоб віддатии свій обов'язок по захисту держави.

У військкоматі говорять: юнаки будуть служити в елітних військах Збройних Сил України, а от в зону АТО залучати їх не будуть.

Оксана Єгорова – мати цьогорічного призовника, який урочисто обіцяв вірно служити Батьківщині і оберігати країну.

Оксана Єгорова, мати призовника

- Завжди пам’ятайте про те, що ваші батьки на вас чекають. Звичайно, на перших порах вам буде не легко, але я вірю, що ви всі справитеся. Також я вірю, що я виховала справжнього воїна і майбутнього захисника своєї Вітчизни.

На призовників чекав показовий виступ від вихованців військово-спортивного центру «Воїн». Прийоми рукопашного бою, захват та звільнення бойової розвідувально-дозорної машини – усе це показали новобранцям.

Іван Петренко, командир 16-ого ОМБ

- Боятися нічого не потрібно. Виконуйте чесно свою військову службу, слухайтесь командирів. Головне – будьте дисциплінованими.

У кожного призовника – своя мотивація. Артем Ірклієнко вважає: кожен чоловік повинен побувати в армії.

Артем Ірклієнко, призовник

- Батьківщина кличе, прийшов час – потрібно йти захищати нашу країну. Тут кожна людина показує, який він чоловік, чим займався в житті. Показує, який він є насправді.

Для Максима армія – справа честі. У родині хлопця вся сімейна династія пов'язана з військовою службою.

Максим Костинчук, призовник

- Якщо дозволяє здоров'я, кожен повинен відслужити. Дід служив, батько служив, мама служила, і я прийшов відслужити. Кожен повинен служити. Всі патріоти, і я патріот.

Продовжуючи традиції, призовників провели з хлібом-сіллю та провели ритуал освячення. Термін строкової служби для призовників складає 18 місяців, а для тих, хто має вищу освіту, – 12.

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату

- Призов у нас триває ще майже місяць, але по придатних і зарахованих до команди – виконано на 100%.

Утім, є й призовники, які ухиляються від строкової служби. Ця цифра складає 5% від загальної кількості.

Стрічка новин