25 років тому у Полтаві почали готувати ветеринарів

Навчати лікарів чверть століття тому взялися на базі тодішнього аграрного інституту. З нагоди Дня народження факультету ветеринарної медицини до Полтавської державної аграрної академії з'їхалося чимало випускників та навіть засновники факультету.

День народження відсвяткував наймолодший факультет Полтавської державної аграрної академії. 25 років виш випускає лікарів ветеринарної медицини. З нагоди свята до своєї альма-матер завітали видатні випускники та люди, які брали безпосередню участь у створенні факультету.

Павло Достоєвський, керівник державної ветеринарної служби упродовж 16 років

- Перший і другий випуск я був головою екзаменаційної комісії. Сьогодні багато людей є, яких я випускав, вони вже науковці, є кандидати наук, є доктора наук, є доценти, є професори. Початок я дав добрий, і сьогодні вже факультет працює.

Факультет створили на базі зооінженерного ще у 1992 році. Його випускники дбають не лише про здоров'я тварин, але й займаються захистом людей від хвороб, спільних з тваринами, та контролюють якість продуктів. Гаслом факультету стали слова видатного ветеринара Сергія Євсенка «Людська медицина охороняє людину, а ветеринарна – зберігає людство».

З лютого 2017 року факультет ветеринарної медицини в академії очолив Сергій Кулинич. Він говорить: значну частину матеріалу майбутні лікарі здобувають на практиці.

Сергій Кулинич, декан факультету ветеринарної медицини ПДАА

- На ветеринарному факультеті створено всі умови для навчання студентів з обраного фаху. Функціонує п'ять кафедр, які очолюють професори. Крім того, є те, що зараз цікаве та актуальне для студентів, – це ветеринарні клініки як для великих тварин, так і для малих, які забезпечені необхідною кількістю обладнання для того, щоб підготувати лікаря ветеринарної медицини.

Студенти факультету, крім навчання, мають можливість реалізувати свої амбіції у студентському самоврядуванні. Голова студради Анастасія Бридихіна запевняє: ініціативи тут підтримують, оскільки засновники студентського руху зараз працюють в академії серед викладачів.

Анастасія Бридихіна, голова студентської ради факультету ветеринарної медицини ПДАА

- Студентська рада ветеринарного факультету 26 числа проводить благодійний ярмарок. Всі кошти, які ми отримаємо, підуть на притулок-перетримку, що знаходиться у місті Полтава, для безпритульних тварин – «Барбоскін». Такий захід студентське самоврядування проводить як на честь двадцятип'ятиріччя, так і за власним змістовим навантаженням.

Загалом за 25 років факультет підготував понад чотири тисячі лікарів ветеринарної медицини, чимало з них залишилось у стінах академії.

Стрічка новин