У Полтаві з'явився перший стінопис, гроші на який назбирали самі полтавці

Популярне у світі мистецтво – тепер і в центрі нашого міста

Новий арт-об'єкт – тепер по вулиці Соборності, 40а. Стінопис, на якому зображена дівчинка, яка тримає ромашки, знаходиться майже по сусідству з менш привабливим об'єктом архітектури – Кадетським корпусом.

Дмитро Нальотов, один із засновників організації «Полтавська платформа»

- Ми розглядали декілька варіантів будинків. Десь у нас не вийшло з точки зору декоративності, десь будинок – історична пам'ятка, це також не дало нам на ній намалювати такий мурал, а цей будинок досить добре підійшов, досить привітно нас зустріли жителі будинку.

Ідея збору коштів належить активним полтавцям і велася на інтернет-ресурсі «Зміст». Гроші збирали трохи менше двох місяців, а саме створення муралу зайняло рівно тиждень. 

Альона Гончаренко, головний редактор порталу «Зміст»

- 25 тисяч гривень, які ми зібрали на нашому порталі, – це була сума, необхідна для матеріалів для виготовлення цього муралу: це фарби, ліса, установка, тобто, такі роботи. А Саша працював безкоштовно, на волонтерських засадах.

Картину на стіні виконав відомий столичний художник-мураліст Олександр Корбан. Його роботи прикрашають стіни будинків і в Києві, і за кордоном. Полтавці говорять: що вийде – ніхто не знав. Бо й сам художник не розголошує своїх намірів: має «відчути» місце, тільки тоді зможе візуалізувати результат.

Дмитро Нальотов, один із засновників організації «Полтавська платформа»

- Ми знаємо, де ще є місця, і якщо жителям Полтави подобається такий мурал, така прикраса для нашого міста, заходьте на портал «Зміст», та фінансуйте, допомагайте, там є такий механізм фандрайзингу, досить багато людей відреагували незначними сумами, зібрали кошти на отакий мурал. Ми дуже задоволені, що в Полтаві це працює.

Інтернет-ресурс «Зміст» на цьому не зупинився, і наразі триває збір коштів на чергову ініціативу. Останніх, до речі, у планах багато.

Альона Гончаренко, головний редактор порталу «Зміст»

- Другий проект, який вже майже набрав необхідну суму, - це міні-скульптура. Я думаю, що десь тиждень-два, і ми доберемо, там три тисячі лишилось, доберемо ту необхідну суму, і вже буде встановлена міні-скульптура.

Вона буде пов'язана з Полтавою. Кінцеву ідею тримають в таємниці.

Стрічка новин